רג'א זעתרה וקליש רותם. קרדיט צילום קליש: יוטיוב. קרדיט צילום זעתרה: יאיר גיל Yair Gilרג'א זעתרה וקליש רותם. קרדיט צילום קליש: יוטיוב. קרדיט צילום זעתרה: יאיר גיל Yair Gil

משפחות נרצחי הטרור בפנייה לקליש רותם: יוסי צור שבנו אסף נרצח בפיגוע בקו 37 "איך אדם שתומך במי שרצחו את בני יכול לכהן כסגן ראש עיריית חיפה?". אורטל תמם, אחייניתו של החייל שנרצח, משה תמם: "הדעות שבהן אוחז האיש המסוכן הזה צריכות להדאיג כל חיפאי וכל ישראלי"

המחאה כנגד ראש העיר החדשה, קליש רותם והמינוי של רג'א זעתרה, יו"ר חד"ש בחיפה, עולה מדרגה בצורה דרסטית ובני משפחות נרצחי הטרור לא יכולים להבליג ומצטרפים למאבק במינוי


המחאה כנגד ראש העיר החדשה, קליש רותם, בגין המינוי של רג'א זעתרה, יו"ר חד"ש בחיפה, עולה מדרגה בצורה דרסטית וכעת עצומה שנפתחה וקוראת לראש העיר חיפה, קליש רותם, לבטל את המינוי של זעתרה, הגיעה ל- 6000 חתימות ב 24 שעות ויותר מ 400 מיילים נשלחו לחברי הקואליציה על מנת לבטל את המינוי. את העצומה "פונים לראש עיריית חיפה – בטלי את מינוי תומך ה-BDS לסגן ראש העיר" פתח ארגון 'אם תרצו' ויוסי צור, אביו של אסף צור ז"ל שנהרג בפיגוע אוטובוס 37 בחיפה, התבקש על ידם להפיץ אותה בקבוצות חיפאיות על מנת להשיג את חתימות החיפאים.

יוסי צור, מצטרף למחאה?

ארגון אם תרצו הוציאו את העצומה ואני לקחתי על עצמי להפיץ את זה בקבוצות בחיפה, כמו למשל 'חיפה' וחיפאים מצייצים, אלא ששם זה יצונזר מיד כי מי שמנהל את חיפאים מצייצים זה ניר שובר, העוזר של קליש, זו הייתה קבוצה נחמדה ומרגע שהצטרף אל קליש היא נהייתה קבוצת החסידים של קליש ולא משהו שקשור לחיפאים. קיבלתי את הבקשה לפזר בקבוצות בחיפה מתוך תקווה שמבול האימיילים ישנה את דעתם, יש היום בקואליציה של קליש רותם את החרדים שהקהל שלהם ימני ואולי זה יעזור ויש את חיפה ביתנו והבית היהודי ואת עציוני, אם הם יקבלו מחאות מהאנשים שלהם, הם יפעילו לחץ מבפנים ויגידו שזה היה צעד אחד רחוק מידי, המחאה חשובה ואני רוצה שאנשים יבינו שזה קו אדום ואי אפשר להמשיך ככה

איך קיבלת את מינויו של זעתרה מבחינה אישית?

אני אמרתי כבר שמבחינתנו זה לא עניין של סגן ראש עיר, זה אישי, בפיגוע באוטובוס 37 השתתף ערבי חיפאי, מוניר רג'בי, שסיפק את המידע ונפגש איתם באל אקצה בשישי ואחיו היה זה שהסיע את המחבל בחיפה והשפעה של אחד כזה כמו זעתרה שתומך בחמאס שהם עשו את הפיגוע זה מפחיד. הפחד שלי שזה יגרום לערבים בחיפה להצטרף לכוחות הטרור ולפעול נגדנו ולכן אני חושש ומוחה על זה שהוא יהיה סגן ראש עיר. איך אדם שתומך במי שרצחו את בני יכול לכהן כסגן ראש עיריית חיפה? הוא קיבל עוד תפקידים, לא רק סגן ראש עיר, אלא גם בתרבות בבית הגפן. מאיפה יצאו ההסתות הכי חמורות? משם. הוא היה בועד של תיאטרון אל מידאן שעשו ערב הוקרה לאסד ורצו לעשות ערב הוקרה לג'ורג' חבש שבוטל, אז עכשיו נתנו לחתול לשמור על השמנת?? הוא מנופף דגל פלסטין בהפגנות! אני לא מצפה מחד"ש להיות אוהבי ציון אבל האיש הזה הוא הרבה יותר מסוכן בפעילות שלו מכל האחרים.

מה היית אומר לראש העיר אם היית נפגש איתה?

הייתי אומר לה תכירי בטעות, תודי שהצעד לא היה נכון ותכניסי מפלגה ציונית במקומו הוא רק יכול להזיק לך ולעיר. המאבק חשוב ללא קשר לסיכוי ההצלחה, אני מקווה שלחץ מאסיבי יעזור.

לחתימה על העצומה

 

אולי גם זה יעניין אותך
נרצחו על ידי ארגוני הטרור. משה תמם ז"ל ואסף צור ז"ל.

תגובתה של אורטל תמם למינויו של רג'א זעתרה. אורטל היא אחייניתו של משה תמם שנחטף ונרצח ב 1984 כשהוא בן 19, על ידי וליד דקה, ערבי ישראלי והצגה על פי כתביו של דקה מועלית על ידי תיאטרון אל מידאן החיפאי שרג'א זעתרה היה חבר ועד מנהל בו וכעת על פי ההסכם הקואליציוני יהיה סיו"ר תרבות בעיר: זאת בושה מצד מפלגות הקואליציה שנותנות לזה יד, יהדות התורה ודגל התורה- 2 מנדטים- מיכי אלפר ואריה בליטנטל, הבית היהודי- מנדט 1- יואב רמתי, חיפה ביתנו – 2 מנדטים – לזר קפלון, דוד עציוני- 3 מנדטים. רג'א זאעתרה שמונה לסגן ראש עיר קיבל גם את סיו"ר מחלקת התרבות ויו"ר תאגיד בית הגפן. זה קידום רציני מאז שהיה חבר ועד המנהל של תיאטרון אלמידאן וצרח עלי שאני רוצחת כי הפגנתי נגד ההצגה המזוויעה של וליד דקה, החוטף והרוצח של דודי משה. הדעות שבהן אוחז האיש המסוכן הזה צריכות להדאיג כל חיפאי וכל ישראלי, הוא לא יקדם את החיים המשותפים ודו קיום בחיפה, הוא יקצין ויפלג ויביא רק נזק לציבור הערבי בחיפה תוך כדי גרימת סבל לכל תושבי העיר.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך