עיריית חיפה לקחה את רכבה של תושבת העיר, בגלל חוב של 2000 שקל, מבלי לידע אותה. וזה עלה לעירייה ביוקר רב!

עיריית חיפה חשבה שאפשר לקחת מתושבת העיר את רכבה בשל חוב של 2000 שקל, מבלי לטרוח להתריע, או לידע אותה. ואם לא די, לקח לעירייה מעל שנה למכור אותו במחיר אפסי. בעלת הרכב לא ויתרה, תבעה את העירייה וגרמה לעירייה להפסד גדול


עיריית חיפה החליטה לקחת מתושבת העיר את רכבה משנת 2004, בגלל חוב ארנונה שהיה לה בסך 2000 שקל. הבעיה, שהעירייה כלל לא ידעה את האישה שהיא לוקחת ממנה את רכבה שחנה מתחת לבית. ואם לא די, היא התמהמה במכירת הרכב כך שהוא איבד מערכו באותו יום שעוקל. התוצאה: העירייה שילמה על כך ביוקר רב מקופות מהציבור.

לפני חמש שנים ירדה תושבת חיפה לרכבה שאמור היה לחנות מתחת לביתה. אלא שהרכב נעלם. האישה חשבה שרכבה משנת 2004 פורד טורינו נגנב, אז היא נגשה והגישה תלונה במשטרה. רק כחודש וחצי לאחר מכן, כשעיריית חיפה פתחה נגדה תיק הוצאה לפועל בגין חוב של 2000 שקל, היא הבינה שזו העירייה שלקחה ממנה את רכבה מבלי לתת לה אזהרה או לטרוח לידע אותה.

אלא שלא זו בלבד עשתה העירייה. העירייה לקחה את הזמן, תרתי משמע ורק כעבור 15 חודשים העמידה את הרכב למכירה. התוצאה: הרכב נמכר רק ב-5000 שקל, כשאם היה נמכר סמוך לזמן בו עוקל, היה נמכר ביותר מ-20 אלף שקל לפי מחיר המחירון.

בעלת הרכב החליטה שעיריית חיפה תשלם על התנהלותה הרשלנית והמזלזלת באזרח ותבעה את העירייה לפיצויים של כ-53 אלף שקל. היא טענה התובעת כי לו הרכב היה נמכר בסמוך לתפיסתו אפשר היה לקבל עליו 28,700 שקל בהתאם למחירון לוי-יצחק.

עוד הוסיפה התובעת כי העירייה לא אפשרה לה כלל לפרוע את חובה בטרם לקחה את הרכב, מבלי לטרוח שהיא עושה זאת.

אולי גם זה יעניין אותך

הרשם הבכיר בבית משפט השלום בקריות קיבל את התביעה ונזף בעירייה: "העירייה החזיקה ברכב של התובעת 15 חודשים ועשרה ימים מבלי לעשות דבר שיש בו לקדם את הטיפול בעניין הרכב, לא לכיוון מכירתו ולא לכיוון שחרורו בחזרה לתובעת. אוי לרשות שלטונית שזקוקה ל-15 חודשים על מנת להחליט מה לעשות ברכב שתפסה!".

התוצאה: הרשם פסק כי ערך הרכב קצת מעל ל-20 אלף. ולאחר שנמכר ב-5000 אלף בלבד, הוא זיכה את התובעת כי העירייה תשלם לה פיצוי של 15 אלף שקל ועוד 4000 שקל שכר טרחת עורך דין.

בסיכומו של עניין- בשל חוב של 2000 שקל, העירייה בסוף הפסידה מקופותיה 17 אלף שקל!

מאחר שהרכב נמכר תמורת 5,000 שקל, חויבה העירייה לפצות את התובעת ב-15,090 שקלים בנוסף ל-5,000 שקל על עגמת הנפש והטרדה שנגרמה לה. לסכומים אלה יתווספו הוצאות משפט של 1,311 שקלים ו-3,500 שקלים עבור שכ"ט עו"ד.

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך