צילום: גטיאימג'סצילום: גטיאימג'ס

זוג הורים מכרמיאל כתבו בפייסבוק שמנהלת "ניצנים" "כושלת". המנהלת לא שתקה, תבעה וזכתה בגדול

שני הורים שבחרו להשמיץ את מנהלת בית ספר "ניצנים" בכרמיאל על גבי דף פייסבוק ישובי, גילו שכל דבר שכותבים גם ברשת יש עליו אחריות ומשלמים עליו מחיר כבד מאוד


גולשים רבים חושבים שלשבת מאחורי מקלדת ולכתוב כל העולה על רוחם בפייסבוק, זה עניין שאין לצידו אחריות וענישה והפייסבוק סובל הכל.

אלא שבשנים האחרונות בתי המשפט בישראל לא מגלים סובלנות לבריונות ושיימינג גם ברשתות, ובתביעות שמגיעות לבתי המשפט בנושאים אלו הם מטילים עונשי קנסות כבדים. את זה למדו על בשרם זוג הורים לתלמידים בבית הספר "ניצנים" בכרמיאל. שחשבו שלהכפיש בכמה מילים את מנהלת בית הספר בפייסבוק זה בסדר.

הורים לשני ילדים הלומדים בבית הספר "ניצנים" בכרמיאל, כתבו ברשת הפייסבוק טענות כלפי מנהלת בית הספר. הם כתבו כי היא מנהלת כושלת וכי היא מכשילה את תכניות משרד החינוך "משלב" בבית הספר. התכנית עסקה באינטגרציה ושילוב תלמידים מהיישוב "אשחר", המאופיין באוכלוסיה חזקה יותר מבחינה כלכלית ששולבו עם תלמידים מאוכלוסיות חלשות יותר.

החיכוך בין זוג ההורים האלו למנהלת הגיעו לפסים של עימותים קשים, כששני ההורים מאשחר מנסים להדיח את המנהלת.

אולי גם זה יעניין אותך

הדבר הגיע לכדי פוסטים בדף פייסבוק ישובי בו ההורים השמיצו את המנהלת ולפי המנהלת פגעו בשמה הטוב, הוציאו דיבתה והיו הגדר לשון הרע. ההורים טענו כי המנהלת כושלת, וכי היא גוערת בתלמידים, מפטרת בלי סיבה מורים ואף מנהלת אי סדרים כספיים.

המנהלת החליטה לא לשתוק יותר והגישה תביעה נגד ההורים ופרסומיהם בדפי הפייסבוק.

ההורים מצידם טענו כי דבריהם הם בדר חופש הביטוי ובגדר הבעת דעה ופרסום בתום לב.

אלא שהשופט אמיר סלאמה דחה את טענותיהם ופסק כי מדובר בפרסומים שהם לשון הרע ורחוקים מלהיות הבעת דעה בתום לב.

התוצאה: זוג ההורים צריכים לשלם פיצוי בסך 72 אלף שקל למנהלת.

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך