צילום: גטיאימג'סצילום: גטיאימג'ס

איזה פיצוי שילמה עיריית טירת כרמל להורי צעירה שטבעה בחוף הקשתות? "לא נעשה דבר למנוע הרחצה במקום"

כמה שילמה עיריית טירת כרמל לזוג הורים שבתם הגיעה לרחוץ בחוף "הקשתות" בעיר, חוף שהוא לא מוכרז, וטבעה למוות? למה בית המשפט מצא שהעירייה ומשרד הפנים אחראים לטביעה שם, והאם זה יביא להסדרת החוף?


ב-2008 טבעה צעירה בחוף "הקשתות" שבטירת כרמל. מדובר בחוף לא מוכרז ואין בו שירותי הצלה. עם זאת, עיריית טירת כרמל דאגה עם השנים לסלול אליו דרכי גישה נוחות, הוכשרו משטחי חנייה והוצב בו מתחם מזון. אלא שהעירייה מעולם לא פנתה למשרד הפנים בבקשה להסדרת החוף, ובמשרד הפנים לא התייחסו לבעייה למרות שבמקום נרשמו מספר מקרי טביעה קטלניים.

ארבע שנים לאחר שבתם טבעה בחוף הקשתות, החליטו זוג ההורים להגיש תביעה נגד עיריית טירת כרמל והמדינה בטענה שהתרשלו בכך שמצד אחד נקטו בפעולות שמעודדות את הרחצה במקום ומצד שני לא עשו דבר כדי להפוך אותו לחוף מוכרז ובטוח.

לפני שנתיים הסכימה העירייה להגיע לפשרה עם ההורים ולפצות אותם בכ-415 אלף שקל. מצד שני תבעה העירייה מהמדינה כי תשתתף בגובה הפיצוי, בטענה כי הסדרת החוף היה גם באחריות המדינה.

 

אולי גם זה יעניין אותך

לפני כמה ימים פסקה השופטת הבכירה כאמלה ג'דעון מבית משפט השלום בחיפה, כי אכן המדינה צריכה לשאת בכ-30 אחוזים מסכום הפיצוי. "למרות הפעילות האינטנסיבית והגלויה לעין שהתנהלה בחוף הקשתות לאורך שנים, ואשר גבתה למרבה הצער מחירים כבדים בנפש, המדינה באמצעות האגף לחופי רחצה, לא נקפה אצבע לבחינת הפעילות שנעשתה ברצועת החוף הנ"ל ולבדיקת הסיכונים הטמונים בפעילות זו", כך כתבה השופטת הבכירה ג'דעון בפסיקתה.

השופטת קבעה כי המדינה התרשלה וצריכה להשתתף בתשלום הפיצוי, למרות שלעירייה היו יכולות פיקוח והיא אף ביצעה פעולות שעודדו את הרחצה, אחריות המדינה תעמוד על 30 אחוז מכלל סכום הפיצוי. כמו כן, ציינה השופטת כי לא מדובר בפיצוי גבוה, זאת לאחר שהצעירה בת ה-21 שטבעה הגיעה לחוף ורחצה בו בידיעה כי מדובר בחוף לא מוכרז.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך