צילום: גטיאימג'סצילום: גטיאימג'ס

בני זוג מחיפה הגיעו לגירושין בגלל ויכוח על חיסונים לילדים. משם זה הגיע לריב על מברשת לאסלה ומגבות אמבטיה

ויכוח אידיאולוגי על מתן חיסונים לילדי בני הזוג התפתח לסכסוך מר וקשה. הסכסוך גלש בין היתר לדיון כמה מגבות ייקח הבעל ומי ייקח את מברשת האסלה. בשיאו של הוויכוח עזבה האישה את הבית עם רשימת הפריטים שהיא לוקחת. היא תובעת גירושין ומלוא הכתובה


ויכוח סתמי בין בני זוג גלש לפסים אידיאולוגים בלתי מובנים. הרקע לוויכוח: הבעל דרש שילדיו יקבלו את כל החיסונים, האישה התנגדה בטענה שהחיסוניים הם בעיה שגורמת למחלות. הבעל טען, כי כל ילד חייב לקבל את החיסונים המתאימים. האישה מצוידת במאמרים רפואיים אותם ליקטה באמצעות העיתונות וחיפוש בגוגל, סירבה לדרישתו בתוקף.

מדובר בבני זוג אמידים ומשכילים במיוחד. הבעל באמצע שנות הארבעים לחייו, מהנדס בכיר באחת מחברות ההייטק הגדולות בעולם. האישה מחנכת ומורה בתיכון. לזוג שני ילדים קטנים מאוד.

הוויכוח על החיסונים החל לפני כשנה וגלש מהר מאד לפסים אישיים, מה שמנע מהילדים לקבל את החיסונים. הבעל לא ויתר ופנה לעורכת הדין שרין סולן כדי שזו תפנה לבית המשפט ותבקש מינוי מומחה רפואי שיאשר את טענותיו, כי הילדים חייבים לקבל חיסונים. האישה שגילתה כי בעלה מבקש צו ומינוי מומחה החליטה לעזוב את הבית.

בני הזוג לא מתלוננים האחד כנגד השניה על בגידות או בעיות אחרות בחיי הנישואין. כמה ימים אחרי שעזבה את הבית הניחה האישה את רשימת הציוד שהיא לוקחת איתה. בין היתר הופיעה ברשימה  חלוקה שווה של העציצים,  מגבות. עוד נכללו ברשימה פריטים כמו מברשת האסלה, מחצית מהכוסות, הסכינים והמזלגות.

אולי גם זה יעניין אותך

עו"ד סולן מדגישה בפניה לבית הדין כי הבעל רוצה שלום בית והוא דורש מאשתו לחזור לביתם. "אני חושב שהמחלוקת היא פתירה ואסור שהוויכוח הזה יפגע בבריאות הילדים", טען בפנייתו.

בית הדין הרבני יצטרך לקבל החלטה לגבי בקשת הבעל לכפות על האישה לחסן את ילדיהם של בני הזוג, ולחילופין לתת אישור לחלוקת הציוד בבית וחלוקת הרכוש בעקבות תביעת הגירושין של האישה. יתכן גם כי בית הדין יציעלבני הזוג  שלום בית כהליך ניסיוני.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך