סערה ברשת: יוסי צור, אביו של אסף שנרצח בפיגוע אוטובוס 35 בחיפה תוקף את יונתן גפן, שהופיע עם חולצה הקוראת "לחבק מחבל מתאבד": " החיוך הדבילי שלך רק מגביר אצלי את הכאב"

יוסי צור, אביו של אסף צור ז"ל שנהרג בפיגוע אוטובוס 35 בחיפה, בפוסט שגורם לסערה ברשת, תוקף את יונתן גפן שהצטלם והעלה לאינסטגרם את עצמו לובש חולצה הקוראת: "מה שמחבל מתאבד צריך זה חיבוק": "אתה רוצה לתת לו חיבוק. כל כך נאיבי, שטותי, תלוש מהמציאות, חסר היגיון, מכאיב, מטלטל... דחקה לאינסטגרם שפוגעת באלפי משפחות שכולות"


יונתן גפן העלה לפני מספר ימים תמונה שלו כשהוא לובש חולצה עליה הכיתוב: "כל מה שמחבל מתאבד צריך זה חיבוק". התמונה הזאת גרמה לסערה גדולה עם עלייתה לאינסטגרם וגררה תגובות קשות. אבל אחת התגובות שגרמו לאלפי שיתופים ותגובות היה הפוסט שכתב לגפן, יוסי צור, אביו של אסף צור ז"ל שנרצח בפיגוע באוטובוס 35 בחיפה, ב-2003, בזמן שאסף בן ה-17 עשה את דרכו חזרה מבית הספר.
כך כותב יוסי צור ליונתן גפן:
"יונתן גפן, ראיתי את התמונה שלך באינסטגרם עם הכיתוב הפרובקטיבי "כל מה שמחבל מתאבד צריך זה חיבוק" כנראה פארהפרזה על השיר של החיפושיות All you need is love, אני מניח שג'ון לנון שנרצח על ידי רוצח פסיכופטי בעצמו מתהפך בקבר על השימוש הזה שנעשה בשיר שלו.
אבל העניין הרבה יותר רציני, הבן שלי , אסף, כמעט בן 17, ישב באוטובוס בחיפה בדרכו חזרה מבית ספר, מחבל מתאבד של חמאס שהגיע מחברון לחיפה אשר עמד לידו במרחק של מושב אוטובוס אחד, התפוצץ ורצח אותו. המחבל רצח שבעה עשר ישראלים באותו יום, תשעה מתוכם תלמידי בית ספר שחזרו הבייתה באותו הזמן.
מאז הכאב מלווה אותנו בכל יום ובכל שעה, פה ושם יש אירועים שמגבירים את הכאב ומחדדים אותו, למשל, שחרור מחבלים ויציאה לחופשי של רוצחי ילדינו, סרט פלסטיני כמו "גן עדן עכשיו" שהופך מחבלים מתאבדים לצדיקים מתלבטים ובעלי מצפון ומאד אנושים, ולפעמים גם אידיוט שימושי שמאלני שחושב שחיבוק יעצור מחבל מתאבד כלשהו. החיוך הדבילי שלך בתמונה באינסטגרם רק מגבירה אצלי את הכאב שכן אתה לא מבין בכלל מה עשית ואיך הצלחת לפגוע במקום הכואב ביותר של המשפחות השכולות.
בניגוד אליך, אנחנו רצינו מאד להבין את הרקע ומה הביא את המחבל המתאבד לעשות מה שעשה. גילינו שהוא בן למשפחת קוואסמה מחברון, משפחת רצח וטרור שבניה הרגו למעלה ממאה ועשרים ישראלים. המחבל שהתפוצץ על אוטובוס 37 בחיפה בחמישי למרץ 2003 היה בן 21, סטודנט בפוליטכניקום בחברון, סטודנט למדעי המחשב. את רוב זמנו הפנוי בילה במסגד שלו. במכתב שנמצא באוטובוס הוא מצהיר כי הוא עושה את הפיגוע לזכרם ולתפארת הקדושים השהידים של 9/11 , אלה שעשו את הפיגוע שהרג כ-3000 אמריקאים ביו יורק וושינגטון. וכן שהוא עושה את הפיגוע לכבוד אללה.
אולי גם זה יעניין אותך

"במושגים ישראלים שיהיה לך קל להבין, המחבל המתאבד היה דתי מאד, לא רוצה לומר חרדי אבל הוא היה דתי מאד מאד ובילה במסגד שלו הרבה זמן. במושגים פוליטים מקובלים הוא היה ימני קיצוני ודתי חרדי, השאלה מה מחבר אותך ואותו? שמאלני קיצוני ישראלי ופלסטיני ימני קיצוני דתי? אני מניח שלא היית מחבק מתנחל או חרדי או מישהו מחברי הבית היהודי, אבל מחבל מתאבד זה בסדר?
הרצון לחבק מחבל מתאבד מאניש אותו, הופך אותו מהמפלצת שהוא למשהו דומה לי ולך, הופך אותו מהפסיכופט שהוא שטוף השנאה ויצר המוות לאדם רגיל שרק יחבקו אותו ו… פוף, יהפוך לאדם רציונאלי בן תרבות, אשליה מסוכנת אשר מסכנת את חיינו ואשר הוכחה שוב ושוב כאשליית שווא.
לאחר הפיגוע גילינו גם משהו על משפחות של המחבל. אימו של המחבל סירבה להתאבל ולנקוט מנהגי אבלות, לא לבשה שחורים, אלא נשארה בבגדיה וקיבלה את אורחיה מנחמיה בממתקים, כך חגגה את הרצח של הילד שלי שלושה ימים, החינוך שהיא נתנה לילד שלה היה של מוות ורצח. היא שנאה את הילד שלי יותר ממה שאהבה את שלה.
ואתה רוצה לתת לו חיבוק. כל כך נאיבי, שטותי, תלוש מהמציאות, חסר היגיון, מכאיב, מטלטל, חסר מחשבה מקדימה. דחקה לאינסטגרם שפוגעת באלפי משפחות שכולות.
יש לנו כל שנה יורצייט של הבן, ויום הזכרון ויום ההולדת שלו וחגים רבים שבהם החסר גדול מהיש, והנה יש עוד יום, יום השטות של יונתן גפן.
המעשה שלך מעיד כאלף עדים שאתה לא מבין את ההוויה הישראלית הפשוטה של המשפחה הרגילה ושל המשפחה השכולה, הכל גימיק הכל דחקות והכל מותר.
אני מקווה שתשחרר אותנו מנוכחותך המעצבנת במהרה, מקווה שתגיע במהרה לגיהנום שבו מצויים המחבלים המתאבדים ותוכלו שם ביחד להתחבק ולהתנשק לנצח נצחים.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך