בריונות ברשת: לירון רביבו מתחלקת עם שירה לוי בעולם השיימינג

 לראשונה על הבמה: לירון רביבו נכנסת לנעליה של תלמידת תיכון שעוברת שיימינג בהצגת הנוער "ביוש" של תיאטרון חיפה


הצגת הנוער המצליחה של תיאטרון חיפה- "ביוש"–  מצרפת אליה את השחקנית וכוכבת הנוער לירון רביבו. רביבו נבחרה כדאבל-קאסט של שירה לוי-ליכטנשטיין. השתיים מגלמות בהצגה את דמותה של מיה, נערה שחייה עוברים טלטלה כאשר תמונה אינטימית שלה מוצגת ברחבי הרשת. ההשפלה והאלימות המילולית והפיזית שהיא סופגת מחבריה לכיתה שוברים אותה וחולפת כמעט שנה עד שהיא אוזרת אומץ לחזור לביה"ס, לעמוד מול כולם עם התובנות והלקחים, וגם אז… מחכה לה הפתעה.

"ביוש", שכתבו וביימו חלי קניזו-שחר ובני יזרעאל מתיאטרון "במסך" ב-ביט חיפה, הוא מחזה אקטואלי ורלוונטי על אחת התופעות הכאובות שקשורות בתרבות הנוער של ימינו והסיוט הכי גדול של תלמידים והורים – תופעת השיימינג. למעלה מ-400,000 תלמידי תיכון החלו כעת את שנת הלימודים ועבור חלקם תהיה זו תקופה אשר לצד חוויות נעימות תגלם בתוכה התמודדויות לא פשוטות עם תופעות הביוש (שיימינג) והבריונות ברשת, אשר הולכות ומתעצמות עם כל חידוש טכנולוגי.

המחזה, המבוסס על סיפור אמיתי, עובד להצגה מרתקת ומעודכנת שלטובתה לוהקו מיטב כוכבי הנוער: ליאור כהן ("גאליס"), עדי אלון ("נעלמים", "מטומטמת"), תותי ניניו ("אליפים", "שכונה"), נועם שנהב ("פול מון") סטיב פרידמן ("אמת או חובה") ושירה לוי-ליכטנשטיין ("מועדון החנונים", "פלאשבק"). ההצגה משלבת בין עולם הבמה והמסך ומדברת בשפת הרשת והטוקבקים שמייצרת חיבור מיידי עם הקהל הצעיר. כך מצליחים השחקנים להביא אל הבמה בצורה כנה ובלתי אמצעית את הסיפור, שלמרות הכאב שבו, מלמד על חברות אמת, כבוד לאחר, נאמנות אהבה ומחילה.

"ביוש" הוצגה לראשונה בפסטיבל הבינלאומי להצגות ילדים ונוער בשנת 2018  וזכתה לשבחי הביקורת. רביבו, שזהו תפקידה הראשון בתיאטרון, הנחתה תכניות נוער פופולריות דוגמת "הצלצול האמתי" והשתתפה בסדרות פופולריות כמו "פולמון" ובאחד מהתפקידים הראשיים בפסטיגל האחרון.   

אולי גם זה יעניין אותך

ניצה בן צבי, מנכ"לית תיאטרון חיפה, מצרפים את רביבו?  

אנחנו שמחים על הצטרפותה של לירון לקאסט של ביוש. תיאטרון חיפה גאה לשלב בתוכו הצגה לבני הנוער שהצליחה מאוד וכבשה את הצופים בפסטיבל הילדים והנוער בפסח האחרון. אני מודה ליוצרים, חלי ובני על המאמץ והעבודה הקשה ואני מברכת על הביקוש הרב להצגה בקרב בתי הספר בארץ.

 

**הצגות פתוחות לקהל יתקיימו בחיפה ותל אביב:

24/10/2018, יום רביעי, 17:30, התאטרון העירוני חיפה – במה ראשית 

29/10/2018, יום שני, 2 הצגות: 11:00 ו- 17:30- מרכז דוהל – תל אביב    

קאסט ההצגה ביוש בתיאטרון חיפה. צילום רפי דלויה
תגובות:
עוד ניוזים בשבילך