כל תלמידי "הפתוח" בחיפה שבו הבוקר ללימודים. משרד החינוך מסמן ניצחון- לא נכנע לדרישות ההורים להחלפת המנהלת

שבועיים וחצי ובית הספר "הפתוח" בחיפה שב ללימודים הבוקר עם כל תלמידיו, לאחר שחלק מההורים שהשביתו את הלימודים ולא שלחו את ילדיהם לבית הספר, נענו להשיב אותם. משרד החינוך ומנהל המחוז ד"ר סער הראל, מסמנים ניצחון. לא ניהלו מו"מ עם ההורים ולא נענו לדרישתם העיקרית להחליף את המנהלת. אז מה ההורים השיגו בעצם?


הבוקר, שבועיים וחצי מפתיחת שנת הלימודים, שבו כל תלמידי בית הספר "הפתוח" ללימודים לאחר שחלק מההורים השביתו את הלימודים ולא שלחו את ילדיהם ללימודים כדרישה לשינוי מנהלת בית הספר, שלדעתם לא מנהלת ברוח בית הספר "הפתוח".

אלא שמנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל, עמד בצורה נחושה ונתן גיבוי מלא ויותר למנהלת גלית אמסלם ולצוות שלה, תוך שהוא מסרב לנהל מו"מ כלל עם ההורים בסוגיה זו.

עם זאת, מציינים הבוקר במשרד החינוך כי ד"ר סער הראל הוביל שורה של מהלכים בוני אמון אשר הובילו להחזרת כלל התלמידים ללימודים סדירים. "בשבוע האחרון נפגש מנהל המחוז לשיח פתוח, שאינו משא ומתן, עם מגוון נציגי הורים מבית הספר תוך בניית הבנות והקפדה על עקרונות חינוכיים להמשך הדרך".

אולי גם זה יעניין אותך

מנהל המחוז הבהיר להורים, כי ימשיך לקיים דיאלוג עם ההורים והרשות במקביל לעקרונות הבאים, כפי שצוינו בשנת הלימודים הקודמת וטרם ההשבתה

.1 המשך העמקת הייחודיות הבית ספרית ושמירה על צביונו של בית הספר הפתוח זאת תוך ליווי מקצועי של משרד החינוך.

.2 בית הספר ימשיך להיות מלווה על ידי יועץ פדגוגי מטעם משרד החינוך, דבר שעדיין לא אושר סופית.

.3 תשלומי תל"ן ייגבו על פי נהלי חוזר מנכ"ל.

.4 קבלת התלמידים בהתאם לאזורי רישום ועל פי מתווה הייחודיות.

 

במשרד החינוך מסכמים: "משרד החינוך ימשיך ללוות את בית הספר מבחינה פדגוגית תוך העמקת הייחודית הבית ספרית בשיח משתף עם הקהילה ובהובלת מנהלת בית הספר, הגב' גלית אמסלם והצוות החינוכי".

המשמעות היא כי השבתת הלימודים לא הביאה לאף הישג עבור ההורים שרצו להביא להחלפת המנהלת. כל שאר הסיכומים כבר הושגו בשנה שעברה, עתה נותרה השאלה מדוע התלמידים נותרו לשבת בבית במשך שבועיים וחצי?

גורמים המקורבים לפרשה טוענים כי מאחורי הקלעים מדובר במאבק כוחות בין מורה אחת שרצתה לקבל לידיה את הניהול והיא מקורבת לחלק מהנהגת ההורים בבית הספר, אלא שהמאבק הזה הסתיים בלא כלום כפי שנראה הבוקר.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך