הפוסט של הקצין הדרוזי מחיפה שמעורר סערה ברשת בשעות האחרונות: "החלטתי לראשונה לא להצדיע לדגל וסרבתי לשיר את ההמנון. מאחר ואני אזרח סוג ב', לא אמשיך לשרת בצבא". התגובות סוערות

שאדי זידאן, קצין לוחם דרוזי מחיפה כתב בשעות האחרונות פוסט ברשת החברתית שגורם לסערה ברשת ולתגובות רבות. זידאן במחאה על חוק הלאום מודיע כי הוא לא ישרת יותר בצבא והוא לרשונה סרב להצדיע לדגל ולשיר את ההמנון. התגובות מצד אחד קשות ומצד שני תומכות


הסערה שחולל חוק הלאום בקרב העדה הדרוזית ובעיקר בקרב בניה המשרתים ושירתו בצה"ל ממשיכה ביתר שאת.

קצין בן 23, שאדי זידאן, המשרת כאיש קבע קרבי, תושב חיפה, מעורר בשעות האחרונות סערה ברשת בעקבות פוסט שהעלה לדף שלו וזוכה לאמות שיתופים ותגובות. בפוסט הוא מצהיר כי ראשונה סרב להצדיע לדגל ולעמוד בהמנון לאחר שהבין שהוא אזרח סוג ב', ואף החליט לנקוט בצעד חריף כפי שכתב:

"שלום, אני שאדי זידאן בן 23 משרת בצה״ל כ5 שנים, אני היום סמ״פ בגדוד לוחם, שירתתי בכל רחבי הארץ, אין מקום שלא הייתי בו.
עד היום נתתי למדינה את הנשמה שלי, סיכנתי את החיים שלי, לא ראיתי בית ומה לא.
עד היום עמדתי מול דגל המדינה בגאווה והצדעתי לו.
עד היום שרתי את ההמנון של התקווה כי הייתי בטוח שזאת המדינה שלי ואני שווה לכולם.
אבל היום, היום סירבתי בפעם הראשונה בשירות שלי להצדיע לדגל, סירבתי בפעם הראשונה לשיר את ההמנון הלאומי.
אני לא בנאדם של פוליטיקה ולא בנאדם שאכפת לו מזה, אבל!!
אבל אני אזרח כמו כולם ונותן את כל כולי למדינה וגם מעבר, בסוף אני אזרח סוג ב׳ ??
אז לא תודה אני לא מוכן להיות חלק מזה וכן גם אני מצטרף למאבק הזה וכן החלטתי להפסיק לשרת את המדינה הזאת.
תודה לך מדינת ישראל!".

 

 

אולי גם זה יעניין אותך

התגובות לפוסט של זידאן הן סוערות רבים מחזקים אותו, כפי שכתב לו אחד הגולשים:"שאדי היקר, תישאר, מי שקבע את החוק המטופש והמיותר הזה לא הבעלים של המדינה. הם עוברים ויום אחד ילכו למקום שמגיע להם. בדפי הסטוריה, אף אחד לא יזכור אותם. המדינה נשארת ואתה חלק בלתי נפרד ממנה. תישאר איתנו".

וגולש בשם מתן כותב לו: "אם זה נותן לך טיפה של נחמה – היום אני, אזרח סוג א', מצדיע לך.
מכעיס, מעציב ואפילו מפחיד לראות איך בתקופה כל כך קצרה אנחנו (כולנו) הורסים את מה שבנינו (כולנו) במשך שבעה עשורים ויותר. חבל שהגענו לפינה הזאת אבל בסופו של דבר – אני במקומך הייתי עושה את אותו הדבר בדיוק. את מה שקילקלנו בעשור האחרון יקח חצי מאה לתקן, אבל בסוף יבוא היום שיהיה כאן שיוויון".

הפוסט שכתב זאדי זיגאן ועורר את הסערה. צילום מסף: פייסבוק שאדי זידאן

ויש אחרים שמותחים עליו ביקורת קשה, כמו גולש בשם איציק שכותב לו: "שאדי ראה מה קורה לדרוזים בסוריה ממש בימים האלו, זה קורה כי להם אין את צה"ל שיגן עליהם, עכשיו אני מזמין אותך לקרוא את חוק הלאום (באמת לקרוא) ולעדכן מה מפריע לך שם בדיוק? מה מופיע שם שלא היה ברור לך כבר קודם".

או גולש בשם דן: "שאדי. תתקשר אליי, אני מוכן לסדר לך כרטיס טיסה חינם לאירופה או כרטיס יציאה מירדן ומצרים רק אל תחזור למדינה".

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך