המלאך: מני אסייג הוא לא רק תסריטאי 'שנות השמונים' ואח של שלום, לפני הכל הוא המלאך של הנזקקים, הקשישים, החולים וכל מי שצריך עזרה  

כשקוראים לו להתנדב הוא מתייצב מיד, ולא רק הוא מגיע, למני אסייג יש גדוד שלם שהולך אחריו ממעשה טוב אחד לשני, האח, שלום אסייג, החבר יוסי וידר, שחקני 'שנות השמונים', קומיקאים, תורמים ואנשים טובים נוספים מכל שכבות האוכלוסייה


ביום ראשון האחרון הפיק הפעיל החברתי, אייל אוחנה, אירוע מבורך ומדהים למען מחלקת הילדים בבי"ח רמב"ם כשהוא מארגן עימו קבוצה מכובדת שהגיעה לעשות כיף לילדים ולמשפחותיהם. היו שם שחקני טלוויזיה וכוכבי ילדים ושחקני מכבי חיפה ואפילו ראש עיריית חיפה, יונה יהב. מי שהיה אחראי על גיוס השחקנים היה מני אסייג, תסריטאי 'שנות השמונים' שהביא יחד עימו נבחרת כוכבים מהסדרה. הפנים של מני אסייג לא מוכרות אולי בכל בית בישראל אבל הסדרה שיצר והפכה לקאלט כבר נכנסה לכל בית ולב בישראל וכך גם מעשיו הטובים של מני שליבו ומעשיו משפיעים על החברה ועושים טוב בכל מקום. יום לאחר האירוע ברמב"ם, הפיק מני יחד עם חברים ערב התרמה לילד הראל קוסמינסקי מטירת הכרמל כשבין המופיעים גייס את אחיו שלום, האחיין דניאל, החבר יוסי וידר, צחי חזן, רונן גרמה, רוני ששון וחברים נוספים שמשתדלים להתנדב בכל האירועים של מני. האירוע היה סולד אאוט, כמו כל האירועים של מני בהם הוא מפזר אהבת חינם לעולם. מה שמני לא יודע זה שמאחורי גבו מכנים אותו המלאך כי מני הצנוע לא אוהב להתפאר בטוב ליבו ומעשיו ומשאיר את הבמה והזרקורים לאחרים.

 

 

אולי גם זה יעניין אותך

אייל אוחנה: "אז אחרי חודש וחצי של הכנות סוף סוף הוצאנו לפועל את אירוע ההתנדבות לילדים במחלקה האונקולוגית רמב"ם עליו עבדתי עם 2 נשים יקרות שבלעדיהן כל זה לא היה יוצא לפועל: כוכי חג'ג' מעירית חיפה וענבל לייבא שכנתי היקרה שנרתמו וסייעו להצלחת האירוע. ברצוני להודות לכל מי שסייע להצלחת האירוע ברשותכם אנצל את הבמה המכובדת כדי לציין את הטוב ולא את הרע (מספר לא קטן של גורמים אינטרסנטים שניסו לנצל את הבמה המדהימה הזו ולקחת קרדיטים על משהו שלא עשו) ונרתם מזמנו האישי לשמח את הילדים. ראשית תודה למני אסייג יוצר הסדרה שנות ה-80 על הירתמותך ללא תנאי והבאת כוכבי הסדרה שנות ה-80 וכוכבים אורחים: הרצל טובי (חלבי) , צחי לב (סיני) , אריק משעלי (מרסל אוחנה) , איתן בוכריס (קומיקאי ושחקן בעונה החדשה) Eitan Boukris, צחי חזן (דדה גבאי) שהגיע אלינו משדרות הרחוקה."

דוד חיות: "הצטרפנו אני וטליה ליום מיוחד לשמח ילדים במחלקות הילדים ברמב״ם ביחד עם שחקני שנות השמונים ועוד. הרבה הפתעות בתוך המציאות היום יומית הקשה שהם ובני משפחתם נמצאים בה הכוח שהגיע דאג לתת להם רגעים קטנים של. אושר ושמחה. ולראות ילד קטן מחייך לרגע ואת ההורה נהנה מכל רגע שווה את הכל . תודה ל מני אסייג על הזכות להשתתף ולכל המשתתפים שנתנו מזמנם הפרטי למען חיוך אחד ששווה הכל."

 

לירון טילטיל: "אולי הפנים האלה לא מוכרות לכם מהטלוויזיה או שהוא מזכיר לכם מישהו, אז נכון, זה מני אסייג, אחיו של שלום אסייג, האיש שנמצא מאחורי המצלמה, האיש שכותב לנו את אחת הסדרות הכי מצחיקות והכי טובות שנראו בשנים האחרונות בטלוויזיה הישראלית ואני מדבר על הסדרה ״שנות ה80״ שבימים אלה ממש מצלמים עונה חדשה. חוץ מהכישרון שלו ככותב הופעות וסדרות מני גם מקדם שחקנים צעירים וכישרוניים ונותן להם צ'אנס להצליח, יש באיש הזה אהבת חינם. אז נכון שיש לו כח ונכון שהוא יכול להביא את מי שהוא רוצה לכל מקום, אבל הגדולה שלו זה להשתמש בכח שלו למעשים טובים ולעזור לזולת ‏וזאת הגדולה בעיניי, האיש הזה כל היום דואג לאנשים מבוגרים שלא יחסר להם כלום , דואג שיגיעו סלבים לבקר ילדים חולים, דואג למשפחות שאין ידם משגת לשלם על הבר מצווה של הילד שלהם, דואג לתרומות למוסדות, פשוט איש מהקולנוע כמו שאני אוהב לומר. זאת לא הפעם הראשונה שאני נפגש עם האיש הזה, יצא לי כמה וכמה פעמים לענות לבקשה שלו להגיע ולעזור וגם היום הגעתי ‏לבית החולים רמב"ם שבחיפה בשביל לשמח ילדים חולים, והיה לי הכי מרגש שיש בעולם. לפני שנסעתי לחיפה קפצתי לרשת 13 הבית החם שלי וביקשתי מתנות של האח הגדול לילדים, תוך חמש דקות קיבלתי שק מלא במוצרים של האח הגדול לילדים. אז תודה ענקית לרשת 13. אז מני אתה זוכר שאמרתי לך שאני שומר בפלאפון שלי אך ורק מספרים של אנשים טובים ??? אז זאת הסיבה. ואתם, חברים, לא לשכוח, לעולם תעשו טוב, יהיה טוב."

ערן רז אור: "כל פעם מחדש אני מבין שאני גר בעיר עם הלב הכי גדול בעולם, טירת כרמל אין דברים כאלה, לראות כמה אנשים הגיעו אתמול למופע ההתרמה למען הילד הראל שהקדוש ברוך הוא ישלח לו רפואה שלמה במהרה אמןןןן. לא מובן מאליו להרים ערב התרמה והייתי בכמה כאלה בחיי, לא מובן מאליו להביא 6 סטנדפיסטים לבמה אחת והכל בתרומה ובאהבת חינם. שלום אסייג שהגיע מיום צילום ארוך לשנות השמונים וקרע את הבמה, דניאל אסייג שגם הוא בא מיום צילום ובא להופיע באהבה גדולה, צחי חזן שהגיע משדרות המופגזת, השאיר בבית אישה ותינוק בימים לא קלים עבור תושבי הדרום, אבל בא כמו גדול ונתן הופעה מדהימה למען מטרה חשובה, רוני ששון התותח שהתייצב והפיל את כולם מצחוק, יוסי וידר החקיין מספר 1 בישראל שמגיע פעם אחר פעם למופעי התרמה ומשמח את כולם במופע חזק ומצחיק ומעל כולם הצדיק והתסריטאי מספר 1 בישראל מני אסייג שדואג לגייס תמיד את כל האומנים כל פעם למטרה אחרת, אין אנשים כמוהו עם לב כזה גדול ושהקב"ה יחזיר לו בבריאות אמןןן. אני מקווה מתפלל ומאמין שכל אהבת החינם הזאת תביא רפואה שלמה להראל הקטן שיחלים במהרה אמןןןןן. גאה להיות תושב העיר ועוד יותר גאה שיש לי חברים כאלה צדיקים , שאלוהים יברך את כולכם אמןןן."

וכך רשם מני אסייג על האירוע למען הילד הראל:

"תודה רבה לתושבי טירת כרמל המדהימים שהוכיחו סולידריות, אכפתיות, נדיבות וערבות הדדית ורכשו 600 כרטיסים (סולד אאוט) למופע ההתנדבות שכל הכנסותיו קודש להצלת חייו של ילדון מתוק. ותודה ענקית לכל הקומיקאים המעולים! רפואה שלמה ומהירה להראל בע״ה יתברך."

 

מני אסייג, מגייסים כוחות מחדש כל יום?

אייל אוחנה פנה אלי בעניין האירוע שהפיק לטובת מחלקת ילדים ברמב"ם, להגיע ולשמח את הילדים וכשפונים אלי בנושאים כאלה אני לא שואל שאלות וישר מגיע, פניתי לחברים שלי מהסדרה 'שנות השמונים' שגם הם לא שואלים שאלות ומתנדבים ישר, הגיעו אריק משעלי, הרצל טובי, צחי לב, צחי חזן וגם זוכה מאסטרשף יהודה עמר, טילטיל כוכב הריאליטי והקומיקאי איתן בוכריס. טילטיל גם הביא שק מתנות מהאח הגדול מרשת. האירוע התחיל בירידה ללובי שם הצטלמו הילדים עם מני ממטרה שגם היה באירוע, ואז עברנו בין המחלקות, כולם שימחו את הילדים, הצטלמו איתם ונתנו להם מתנות וההורים והילדים שמחו מאוד. אני רואה בזה זכות גדולה ותמיד נכון לעשות את זה.

מני אסייג. אלבום פרטי
תגובות:
עוד ניוזים בשבילך