הורים: יש מי ששומר על הילדים שלכם בחיפה בחופש הגדול

הוועדה למיגור אלימות, סמים ואלכוהול בראשותה של סגנית ראש העיר, יוליה שטראים, ועדת האכיפה של עיר ללא אלימות ותחנת משטרת חיפה התכנסו ודנו בפעולות לצמצום הפשע בנוער, חיזוק תחושת הביטחון, הפחתת השיטוטים ועוד


הוועדה למיגור אלימות, סמים ואלכוהול בראשותה של סגנית ראש העיר, יוליה שטראים, ו-ועדת האכיפה של עיר ללא אלימות ותחנת משטרת חיפה התכנסו בזו אחר זו. על הפרק: היערכות מיוחדת לאירועי הקיץ בדגש מיוחד על "עיר הנוער" וסקירת פעילות הרשות העירונית למאבק באלימות, סמים ואלכוהול במהלך חופשת הקיץ. החופש הגדול בעיצומו ובכדי להפחית את רמות האלימות בקרב בני נוער, אשר נמצאים במצב של שעמום ופסיביות ללא פיקוח הורי, נערכו ברשות העירונית למניעת אלימות, סמים ואלכוהול להגברת הנוכחות בסביבת הנוער.

מטרות ההיערכות הן:

– צמצום פשיעה והתנהגויות סיכון בקרב צעירים בחופשת הקיץ.

– חיזוק תחושת הביטחון ושמירה על איכות החיים של כלל התושבים.

– איתור ויצירת קשרים בלתי אמצעיים עם בני הנוער.

– הפניית בני הנוער לפעילות פנאי מגוונת, מאורגנת ומאתגרת.

– הפחתת שיטוט ברחובות ומקרי אלימות וונדליזם

– הפניית בני הנוער לגורמי יעוץ וטיפול במידת הצורך.

אולי גם זה יעניין אותך

כחלק מיישום הפעילויות התכנסה כאמור, בשבוע שעבר הוועדה העירונית למיגור אלימות, סמים ואלכוהול בראשותה של סגנית ראש העיר, יוליה שטראים וביום שלמחרת התכנסה ועדת האכיפה המשותפת לתכנית עיר ללא אלימות ותחנת משטרת חיפה. במהלך הוועדות הוצגה סקירה של פעילות הרשות לאורך השנה, מגמות בעבירות בני נוער, פריסת מצלמות ברחבי העיר, היערכות לקראת אירועי קיץ רבי משתתפים ועוד. לצורך ביצוע, פועלת התכנית בהתאם לזמני הבילוי של בני הנוער, בדגש על שעות אחר הצהריים והלילה. הפעילות מתקיימת במרכזי הנוער ובמרכזים הקהילתיים, בסיורים של מדריכי המוגנות של התכנית בגנים הציבוריים ובפארקים (מרכז הכרמל, קריית אליעזר, בת גלים ועוד) בנוסף מתגברים מדריכי המוגנות את הפעילויות העירוניות לנוער, תוך הפעלת עמדות הסברה על סכנות השימוש בסמים ואלכוהול.

*מגרשים מוארים – במסגרת פעילות הקיץ תקיים התכנית פעילות במגרשים מוארים ברחבי העיר (גולומב בהדר, מרכז רות בקריית שפרינצק, ק. חיים, קריית אליעזר ובת גלים) הפעילות מלווה בהצטיידות באביזרי ספורט, שערים ניידים, כדורים ועוד.

*מרכזי נוער – מדריכי המוגנות מתגברים פעילות במרכזי הנוער ברחבי העיר: ק. אליעזר, בת גלים, קריית שפרינצק וק. חיים.

*סיירות הורים – ברחבי העיר פועלות שלוש סיירות הורים לאורך כל ימות השנה, כאשר שתיים מהן הוקמו לאחרונה במערב חיפה ובכרמלייה. פעילותם מתמקדת בימי שישי בלילה באמצעות סיורים בגנים הציבוריים, בפארקים ובמתחמי הבילוי של בני הנוער. בימי הקיץ תוגברה פעילותן של סיירות ההורים במהלך קיום אירועי נוער המוניים, כגון: עיר הנוער, מסיבות נוער במועדוני העיר. במסגרת הסיירות פועלים כ-100 הורים מתנדבים המלווים על ידי רכזי הסיירות מטעם עיר ללא אלימות והרשות למלחמה בסמים ואלכוהול.

סגנית ראש העיר חיפה יוליה שטראים: "לצערי גם הפעם התכנסה הוועדה העירונית למיגור אלימות, סמים ואלכוהול ללא חברי מועצת העיר אשר נבחרו לכהן בה. למרות היעדרותם קיימנו את הכינוס בשל חשיבותה של הוועדה לקידום המאבק באלימות, סמים ואלכוהול בעיר. כמידי שנה בחופשת הקיץ אנו עדים להתרבות מקרי האלימות בהם מעורבת שתיית אלכוהול בקרב בני נוער. מתוך הכרה בכך שלא פעם אותן תופעות נובעות מהיעדר מבוגר אחראי בסביבת הנוער, החלטנו להגביר את נוכחות מדריכי המוגנות של התכנית, לצד סיירות ההורים בסביבת הנוער. לשמחתי, לאחר פעילות מאומצת הצלחנו להקים לאחרונה שתי סיירות הורים נוספות, האחת בכרמליה והשנייה במערב חיפה(בשיתוף עם מרכז ליאו באק). אני קוראת בכל לשון של בקשה להורים בפרט ולכל מי שאכפת לו מהעיר בכלל, לצאת מהמיטה ולהצטרף לסיירת ההורים של עיר ללא אלימות, כי רק ביחד נעבור את הקיץ בשלום".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך