חגיגות הסיגד בכפר יונה

מאות מתושבי העיר כפר יונה, חגגו יחד עם קהילת יוצאי אתיופיה בעיר את חגיגות חג הסיגד שהתקיימו בהיכל התרבות העירוני


אמש התקיים האירוע המרכזי לציון חג הסיגד בכפר יונה, בהיכל התרבות העירוני בהשתתפותם של נציגי תנועות הנוער ומאות מתושבי העיר שבאו לחגוג יחד עם קהילת יוצאי אתיופיה בעיר את החג.
את הערב הנחתה רותי אבטה, שסיפרה על הכמיהה והגעגועים של יהודי אתיופיה לארץ ישראל ולירושלים, ובכלל על המשמעות של יום חג זה לבני הקהילה. כידוע, בחג הסיגד יהודי אתיופיה מחדשים ומזכירים את הברית שנכרתה במעמד הר סיני בין עם ישראל לבין הקב"ה, והוא גם יום של געגועים לירושלים הבנויה.

אולי גם זה יעניין אותך

הקהל הרב שהגיע לאירוע, נהנה מדוכני אוכל מסורתיים כמו למשל האינג'רה והפיתות, שהיו ערוכים על שולחנות בכניסה למרכז הקהילתי, וממוזיקה אותנטית שהמחישו למשתתפים את מסורת החג והמטבח המיוחד של הקהילה האתיופית. כמידי שנה, עיריית כפר יונה, באמצעות אגף לשירותים חברתיים, סייעה לבני הקהילה האתיופית, תושבי העיר, והקצתה עבורם אוטובוסים שיסיעו אותם לטקס הממלכתי שנערך בארמון הנציב בירושלים.
מעיריית כפר יונה נמסר כי: חגיגות הסיגד בכפר יונה, הפכו בשנים האחרונות לאירוע קהילתי ולמסורת עירונית, שכל תושבי העיר חוגגים עם בני קהילת יוצאי אתיופיה בעיר. במערכת החינוך בכפר יונה, התקיימו שיעורי חברה בנושא חג הסיגד ומנהגי הקהילה, כמו גם בצהרונים ובפשושים במרכז הקהילתי – כל זאת כדי לחבר את הדור הצעיר לסיפורי העלייה המרגשים ולמשמעות של אהבת הארץ והמולדת של יהודי אתיופיה. בנוסף, חנכנו לאחרונה בית כנסת חדש ליוצאי קהילת אתיופיה בעיר, כמענה תורני להתכנסות ולתפילה, וכגיבוש לבני הקהילה בקירוב הדור הצעיר למורשת, למנהגים ולמסורת".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך