לא יחזור: בית המשפט דחה את ערעורו של איציק רוכברגר וקבע שלא יוכל להתמודד לראשות רמת השרון

בית המשפט המחוזי דחה את ערעורו של איציק רוכברגר והבהיר לו שקלון זה קלון, ושהוא לא יוכל להתמודד לראשות העיר רמת השרון. התנועה לאיכות השלטון: "מקווים שבכך ישימו קץ למעלליו של רוכברגר"

החלטה דרמטית של בית המשפט המחוזי הבוקר- בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את ערעורו של איציק רוכברגר וקבע כי הוא אינו יכול להתמודד לתפקיד ראש עיריית רמת השרון. זאת לאחר שרוכברגר נאלץ לפרוש מתפקידו בראשות העיר רמת השרון בשל אישומים כלפיו ברישום כוזב במסמכי תאגיד ומרמה והפרת אמונים בתאגיד. נגזרו עליו שישה חודשי עבודות שרות וכן קלון.
אלא שרוכברגר לא אמר נואש ופתח במסע קמפיין גדול ומושקע בחודשים האחרונים תוך שהוא מקווה שיותר לו להתמודד שוב לראשות העיר. אלא שבית המשפט קבע ב-8 באוקטובר כי נאסר עליו לשוב להתמודד. רוכברגר, כאמור, ערער על כך והיום נפסק כי לא יוכל להתמודד.

התנועה לאיכות השלטון ברכה על החלטת בית המשפט ואמרה בתגובה: "אנו מקווים כי החלטתו של בית המשפט תשים סוף למעלליו של מר איציק רוכברגר, ותבהיר לו אחת ולתמיד שאיננו ראוי להמשיך ולכהן במשרה ציבורית, לא כל שכן כראש עיר. רוכברגר ניהל קמפיין בחירות מזה מספר חודשים, והוליך שולל את ציבור הבוחרים במצח נחושה כשהוראות החוק בעניין ברורות- אסור לו להתמודד, כמו שאכן קבע בית המשפט.
"לא בכדי קבע בית המשפט בהליך הפלילי בעניינו של רוכברגר, עוד בשנת 2015 כי 'במעשיו סטה הנאשם באופן רע וקשה מדרכי היושר, האמינות וההגינות שהן מהתכונות הבסיסיות הנדרשות מנבחר ציבור. זכאי הציבור כי בראשו ולשירותו יעמדו אנשים ראויים, ישרים, אמינים והגונים, בעלי סולם גבוה של מידות וערכים…'.
אנו מברכים על החלטת בית המשפט בענייננו, ומקווים כי החלטת השופטת שמה קץ לעניין. התנועה תמשיך ללוות את מערכת הבחירות לרשויות המקומיות על מנת להבטיח את טוהר המידות בשלטון המקומי".

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close