מקורבים לפיירברג בנתניה: "יש חשש שמרים מגיעה לסיבוב השני מול שטבון"

האם מסתמנת הפתעת בחירות גדולה בנתניה? גורמים המקורבים דווקא לראשת העיר מרים פיירברג מזהירים: "יש התחזקות של יוני שטבון ואם יהיו אחוזי הצבעה גבוהים, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בסיבוב שני"


מערכת הבחירות המקומיות נכנסת לישורת האחרונה. שבועיים נותרו לכניסת המצביעים לקלפי, שתקבע מי יעמוד בראשות העיר בחמש השנים הקרובות.

בתחילת מערכת הבחירות שהסתמנה כסוערת בנתניה, נדמה היה שמרים פיירברג, שמכהנת מזה 20 שנה בראשות העיר נתניה, "תשייט" בקלות לעוד חמש שנים ותסגור כך 25 שנה.

אלא שבחודשיים האחרונים, כך מספרים שני מקורבים לפיירברג ולמטה שלה, נרשמת מגמה שמבחינתם היא מדאיגה: "בקיץ היה לנו פיק", אומר ומסביר אחד מהם. "כל הסקרים הראו שמרים נמצאת בשיא, אבל בשבועות האחרונים ויותר נכון כחודשיים אנחנו רואים ירידה משמעותית, באופן מפתיע".

גורם מקורב אחר מחדד ומסביר: "הירידה מגיעה בכל השכונות בעיר. זה לא משהו נקודתי. האנשים של יוני שטבון עושים חריש עמוק, נפגשים ומדברים ובעיקר מדרבנים אנשים לצאת ולהחליף את מרים – זה המסר שלהם. לא ציפינו לשינוי כזה בשבועות האלו, אחרי הסקרים בקיץ שהיו לטובתנו. יש אנשים שכועסים על מרים, ולא משנה מה, הם רוצים להחליף אותה ולשם נכנס שטבון. ולא משנה מה אנחנו מראים להם, ואת התכניות, וקשה לנו שם. כל זה מצביע על מגמה שיכולה לרשום הפתעה גדולה כשנגיע לסיבוב שני שבכלל לא צפינו אותו".

אולי גם זה יעניין אותך

 

שני הגורמים האלו מסכימים שבמחנה פיירברג המסר הוא לשדר שהיא מנצחת בקלות, כמו שקרה בבחירות האחרונות, ולוקחת כבר בסיבוב הראשון.

אלא שההתחזקות של יוני שטבון מורגשת בחוגי הבית וכן בשני סקרים פנימיים שתוצאות חלקיות שלהם הגיעו לידי "ניוזים השרון" ומראים על מגמת התחזקות מפתיעה של שטבון מול פיירברג, שכבר לא מחזיקה באחוזי התמיכה שהיו מזוהים איתה במערכות הבחירות האחרונות.

מסיעת "נתניה אחת" נמסר: "אין אך סקר כזה ואין אנו שולטים בכל אדם הקורא לעצמו מקורב. לא ניתן לפספס את האהבה הגדולה והערעה שרוכש הציבור בעיר למרים פיירברג איכר. לא ראינו ולא מצאנו סקר אחד בו עובר שיטבון את ה15 %.  אבל אנו בטוחים כי בקרוב ילמדו במטה שלו חשבון".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך