צפו: רצח אופירה חיים – הבעל חפר את הבור בה קבר את גרושתו, כמה ימים לפני שהחליט לרצוח אותה. היא הבחינה בו כמה דקות לפני שנרצחה

כתב אישום מוגש הבוקר נגד דוד חיים שרצח את גרושתו, אופירה חיים ז"ל, בביתה בתל מונד. מתברר: רצח אותה לאחר שתכנן כמה ימים קודם את רציחתה ואף הכין לכך בור, שהיא הבחינה בו זמן קצר לפני שנרצחה


פעילות מאומצת של צוות חקירה מרחבי במשטרת ישראל, הובילה לפענוח רצח אופירה חיים בת 57  מתל מונד שהתרחש ב-20.6.18.
ממצאי החקירה מצביעים על החשד  לפיו דוד חיים בן 60, הגרוש של אופירה חיים המתגורר בסמוך אליה, רצח אותה והטמין אותה בחצר הבית. כשאת הרצח הוא תכנן כמה ימים מראש ולא היה מדובר בהחלטה ומעשה של הרגע.
תיק החקירה שנפתח ב-23.6 בתלונת בתה של אופירה חיים על היעדרותה, הסתעף והוביל לחקירה סמוייה, לאחר שעלה חשד, עוד בשלבים הראשוניים, כי לא מדובר באירוע היעדרות מרצון.
במסגרת חקירת תלונת ההיעדרות נגבו עדויות רבות מבני משפחה, מקורבים ואנשים שהיו בקשר עם המנוחה בציר המשפחתי, החברי והעסקי, תוך מיפוי כל קשרי הגומלין של אופירה לרבות סכסוכים משפחתיים ועסקיים שנקשרו בה.
במהלך החקירה עלה חשד כבד לפיו המניע להעלמות אופירה הוא פנים משפחתי ונוגע למחלוקות שהיו לאופירה חיים עם בני משפחתה ובעלה לשעבר, המתגורר ביחידת דיור בתוך המתחם המשפחתי.
אולי גם זה יעניין אותך

במסגרת מאמץ האיסוף החקירתי והמודיעיני בחקירת נסיבות ההיעלמות, עלה חשד לפיו עסק הגרוש של אופירה בימים שקדמו להיעלמותה, בחפירת בור בחצר ביתה בין העצים ובסמוך לגדר הבית. כוח משטרה שהגיע לחצר הבית חפר במקום וגילה את גופתה ב-10.7, כשלושה שבועות לאחר העלמותה.
הגרוש דוד חיים נעצר ובחקירה הודה כי רצח את אופירה. בחקירה התברר כי בימים שקדמו לרצח, בעת שאופירה חיים בילתה בטיול בגיאורגיה, שכר הגרוש נתין אריתראי שנהג להעסיק מדי פעם בעבודות גינון, וביקש ממנו לחפור בור בחצר הבית תוך שהוא מסביר כי הדבר נחוץ לו לתיקון נזילת מים.
 כאשר שבה חיים ארצה ושאלה את הגרוש לפשר הבור בחצר, ענה כי הוא עוסק ביישור שיפוע בקרקע הגינה.
מממצאי החקירה עלה חשד כי ביום הרצח, סמוך לשעה 16:00, הגיע הגרוש לחצר ביתה של אופירה וקרא לה לצאת לחצר. הגרוש ביקש מהמנוחה כי תתיר לו ליצור מעבר בין ביתו לביתה של אופירה על מנת להקל על אמו הקשישה המתגוררת ביחידת דיור הצמודה לביתה של אופירה, וכי תתיר לו להציב על גג ביתה דוד שמש שיישמש את אמו.
כאשר המנוחה סירבה לבקשותיו של החשוד, הוא שלף מכיסו חבל וחנק אותה תוך שהוא מפיל אותה אל הקרקע. לאחר דקות ארוכות בהן, על פי החשד, חנק הגרוש את המנוחה, הוא גרר אותה לעבר הבור, העמיק את הבור בחפירה נוספת וטמן אותה במקום.
עוד עלה בחקירה כי החשוד נטל פטיש, שבר את הטלפון הסלולרי של המנוחה, ולאחר מכן נטל את תיקה, גזר את כרטיסי האשראי וזרק את שברי הטלפון והתיק בפח זבל ביישוב.
החשוד הודה במעשה ושחזר אותו בפני חוקרי צוות החקירה המיוחד.
הבוקר, עם השלמת מלאכת החקירה בתיק, הוגשה נגד החשוד הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום בגין רצח ועבירות נוספות וכן לעוצרו עד תום ההליכים.
בסרטון: קצין אח"מ מרחב שרון, סגן ניצב רן בטאט, מדבר על פיענוח הרצח. צילום: דוברות המשטרה

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך