סערה בכפ"ס: ביום ירושלים בהיכל התרבות, התלמידים התבקשו לשבת בהפרדה בין בנים לבנות. הבנים מקדימה

סערה בכפר סבא: במהלך אירוע והצגה ליום ירושלים שנערך בהיכל התרבות בעיר, הבנות התבקשו לשבת מאחור, בהפרדה מהבנים. הסיבה: עם תיכון כצנלסון היו גם בחורי ישיבת "הראל", הדבר קומם רבים מתלמידי כצנלסון שנכחו במקום


היום צוין יום ירושלים ובמסגרת היום נערכה במערכת החינוך בעיר פעילות שונה. במהלך הצגה שנערכה לתלמידים מתיכון "כצנלסון" התבקשו התלמידים והתלמידות לשבת בהפרדה מלאה – התלמידים הבנים מקדימה והתלמידות מאחור. הסיבה: לאירוע בהיכל הצטרפו תלמידי ישיבת "הראל", אז גם התלמידים החילונים נאלצו לנהוג בהפרדה.

אור חזן חביב, תלמידת תיכון "כצנלסון" בעיר, העלתה פוסט כועס בנושא היום הצהריים וכך היא כתבה:

" לקחו אותנו להצגה בהיכל התרבות בנושא יום ירושלים.
אנחנו ובית ספר דתי. והפרדה. כפייה דתית.
מתאפקת לא לצעוק. עד מתי?!

אולי גם זה יעניין אותך

עד מתי נכבד בלי לקבל כבוד בחזרה? עד מתי נשתוק ולא נילחם על הזהות שלנו?
עמד כאן איש שציטט מהתנ"ך. כאילו זו עובדה. מסורת זה חשוב. אבל זה לא בהכרח קרה.
עומדת כאן אישה ומדברת על איזה יופי שאנחנו כאן ביחד.
אבל אנחנו לא באמת ביחד. פילגו אותנו. די לשתוק!".

בין המגיבים לחן היו כאלו שמתחו עליה ביקורת וטענו כי יש להתחשב בתלמידים הדתיים וברגשותיהם. אחרים שלומדים בכצנלסון אף הם התרעמו. אחד התלמידים הבנים כתב: "לא יכול להיות שאנחנו תמיד אלו שצריכים להתאים את עצמם. אם לא היה להם נוח לשבת עם בנות, יכלו לעלות ליציע ולשבת שם לבד".

חבר מועצת עיריית כפר סבא, עילאי הרסגור-הנדין, סיפר: "הוזעקתי למקום על ידי אחת האימהות של תלמידת תיכון כצנלסון וכשהגעתי חשכו עיניי, כי  הבנים ישבו מקדימה והבנות מאחור. זה נראה כמו קווי ההפרדה החרדיים באוטובוסים. חבל שבשנת 2018 אנחנו עדיין חייבים לעסוק בנושאים שאמורים להיות ברורים מאליהם, נחצה היום מבחינתי קו אדום".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך