נתקלם בעבירת תנועה בהרצליה? ספרו למשטרה באפליקציה

זה לא מלשינון, זה מיזם חדש שקוראים לו: "שומרי דרך". הוא מאפשר למתנדבים לצלם עבירות תנועה באפליקציה מיוחדת, והתיעודים החמורים יועברו לטיפול המשטרה

בכנס שנערך בבית קינן נערכה פעילות הסברתית לתושבי הרצליה והאזור המתעניינים להתנדב במיזם “שומרי הדרך” שנועד להוביל לשינוי תרבות הנהיגה בישראל ולמניעת תופעת הבריונות בכבישים.

“שומרי הדרך” הוא מיזם התנדבות אזרחי, של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בשיתוף אגף התנועה של משטרת ישראל ועמותת “נתיב בטוח”. מיזם זה מאפשר למתנדבים לצלם באופן אוטונומי עבירות תנועה דרך אפליקציית “שומרי הדרך”.

התיעודים החמורים ביותר יועברו לטיפול אגף התנועה במשטרה ומהווים בסיס להגשת דו”חות בצירוף תיעוד הווידיאו של העבירה. אלפי מתנדבים מכל רחבי הארץ הצטרפו לאחרונה לשומרי הדרך, המשמשים מכפיל כח למשטרה על ידי תיעוד עברות תנועה הקבילות בבית משפט, זאת לאחר שממשלת ישראל אשרה תקציב להקמת יחידה ייעודית לנושא במשטרת ישראל.

“מדובר בגאווה מקומית”, אמרה סגנית ומ”מ ראש העיר, מאיה כץ, מחזיקת תיק התחבורה. “עמותת ‘נתיב בטוח’ הם בוגרי מחזור 3 של מרכז היזמות הטכנולוגי – HAC, ובמהלך השתתפותם בתכנית פיתחה העמותה את פרויקט ‘שומרי הדרך’. רבים מתושבי הרצליה המתינו לאישור הצטרפותם למיזם וזוהי הזדמנות פז להפוך את העיר לבטוחה יותר עבור כולנו”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close