יום עיון לזכרו של יצחק נבון, נשיא המדינה

"עִבְרִית מֵאֶרֶץ תִּצְמָח". מסע בין שתיים מאהבותיו של יצחק נבון: נאות קדומים והשפה העברית. סיור מודרך בשטחי הפארק עם הרצאות קצרות של מומחים בנושאים הנוגעים בשפה העברית


"תחיית השפה העברית היא פלא המייצג את תחיית האומה המאפשר לנו העשרה והעצמה ערכית, מעשית ותרבותית" אמריצחק נבון נשיאה החמישי של מדינת ישראל, אשרכיהן גם כיו"ר נאות קדומים, תפקיד אשר מילא בגאווה עד יום מותו.

בפארק נאות קדומים בחרו לציין את זכרו עם יום עיון פתוח לקהל ללא תשלום, בנושא אהבה גדולה נוספת של נבון –השפה העברית, אשרהוא ראה בה עמוד תווך תרבותי עליו יש לשקוד ולשמר.

היום יפתח בסיור קליל בנופי הפארק, אשר ישים דגש על מילים וביטויים שצמחו מהווי החיים של אבותינו בנופי ארץ ישראל. לאחר הסיור יתכנסו לדברים לזכרו של יצחק נבון ומספר הרצאות קצרות בנושא השפה העברית.

בין המרצים:דניס בן-דור, עורכת לשונית ומי שהייתה מנהלת לשכת יצחק נבון במשך כ-20 שנים, תפתח את החלק העיוני, פרופסור צביה ולדן– בלשנית וחוקרת השפה העברית אשר תרצה על הענקת שמות לצמחים בעברית בהרצאתה: "בין שושנה לחמנייה – מילון פורח",רות אלמגור רמון – בלשנית ויועצת לשונית של רשות השידור תדון בהשפעתה של האקטואליה על השפה העברית המדוברת בהרצאתה: "אקטואליה – כר לצמיחה לשוניתוד"ר שרה'לה אורן –  מדריכה בכירה בנאות קדומים תציג כיוון נוסף לקביעת מונחים מעולם הצומח בהרצאתה –"הפקע, הַנִּצָּה והציץ".

אולי גם זה יעניין אותך

היום ילווה גם בשירה עברית בציבור בעזרת נגן האקורדיון המופלא – אודי מילוא.

נבון ליווה את פועלו של נגה הראובני, מייסד הפארק, ותיאר כי נכבש ברעיון הקמת המקום אותו זיהה כ'אור חדש" על מקורות ישראל. הוא היה בין החותמים על 'מגילת ייסוד נאות קדומים' בשנת תשכ"ה (1965) ובמהלך השנים בהן כיהן כיו"ר תרם רבות לקידום המקום ברעיונות ובעשייה

יום העיון יתקיים ביום שישי, 11.5, כ"ו באייר בין השעות 12.30-8.30

ההשתתפות ביום העיון ללא תשלום, אך יש להירשם מראש.

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך