הפעוט נמצא במצב קשה אך יציב. צילום: גטיאימג'סהפעוט נמצא במצב קשה אך יציב. צילום: גטיאימג'ס

רופאי בית החולים התמהמהו בילוד העובר, התוצאות היו נזק מוחי קשה לילד תושב לוד לכל חייו. כמה פיצוי ישלמו על כך ביה"ח ו"כללית"?

ב-2009 החלה אישה, תושבת אזור לוד, בלידה בבית חולים "כרמל". למרות שהמוניטור הראה על האטה בקצב לבו של העובר, הרופאים התמהמהו בחילוץ העובר. התוצאות היו קשות עבור הילד לכל חייו. עתה בית החולים וקופ"ח "כללית" יפצו את ההורים והילד בכסף רב


ב-2009 הגיעה אישה תושבת אזור לוד, שעמדה ללדת למחלקת היולדות בבית החולים "כרמל" בחיפה, כך מפורט בתביעה שהגישו הורים לילד שנולד ב-2009 כנגד בית החולים "כרמל" וקופת החולים "כללית".

בכתב התביעה נטען כי רופאי בית החולים השתהו בחילוץ העובר, על אף שבמוניטור הופיעו האטות משמעותיות בניטור לבו של העובר. כתוצאה מכך מהשתהותם של הרופאים, נגרם לילד הנולד נזק מוחי קשה מאוד הבא לידי ביטוי במגבלות חמורות בתנועה ובדיבור וב-100 אחוזי נכות בשל נזק מוחי קשה.

אולי גם זה יעניין אותך

השופטת בלהה טולקובסקי מבית המשפט המחוזי מרכז-לוד קיבלה את עמדת התובעים ופסקה לילד והוריו פיצוי בסך  15,065,692 שקל על הפסדי השתכרות, כאב וסבל, עזרה וסיעוד, שיקום מיני ועוד. בנוסף על כך בית החולים "כרמל" וקופת חולים "כללית" יצטרכו לשלם עוד כ-3 מיליון שקל שכר טרחה לעורכי הדין של ההורים.

הסכומים נפסקו בהתאם לקביעת השופטת שהילד לא יוכל לעבוד כל חייו ויטופל בבית הוריו עד שאלה לא יהיו מסוגלים לטפל בו עוד והוא ישלח למקומות מתאימים.

 

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך