רופאי בית החולים התמהמהו בילוד העובר, התוצאות היו נזק מוחי קשה לילד תושב לוד לכל חייו. כמה פיצוי ישלמו על כך ביה”ח ו”כללית”?

ב-2009 הגיעה אישה תושבת אזור לוד, שעמדה ללדת למחלקת היולדות בבית החולים "כרמל" בחיפה, כך מפורט בתביעה שהגישו הורים לילד שנולד ב-2009 כנגד בית החולים "כרמל" וקופת החולים "כללית". בכתב התביעה נטען כי רופאי בית החולים השתהו בחילוץ העובר, על אף שבמוניטור הופיעו האטות משמעותיות בניטור לבו של העובר. כתוצאה מכך מהשתהותם של הרופאים, נגרם לילד הנולד נזק מוחי קשה מאוד הבא לידי ביטוי במגבלות חמורות בתנועה ובדיבור וב-100 אחוזי נכות בשל נזק מוחי קשה.
Tags

השופטת בלהה טולקובסקי מבית המשפט המחוזי מרכז-לוד קיבלה את עמדת התובעים ופסקה לילד והוריו פיצוי בסך  15,065,692 שקל על הפסדי השתכרות, כאב וסבל, עזרה וסיעוד, שיקום מיני ועוד. בנוסף על כך בית החולים “כרמל” וקופת חולים “כללית” יצטרכו לשלם עוד כ-3 מיליון שקל שכר טרחה לעורכי הדין של ההורים.

הסכומים נפסקו בהתאם לקביעת השופטת שהילד לא יוכל לעבוד כל חייו ויטופל בבית הוריו עד שאלה לא יהיו מסוגלים לטפל בו עוד והוא ישלח למקומות מתאימים.

 

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close