דליפת חומר רעיל ומסוכן במעבדה במפעל בקיסריה. אחת העובדות נפגעה. יחידת חומ”ס פעלה במקום וסיימה את האירוע

אירוע חומרים מסוכנים בקיסריה. אישה כבת 30 נכוותה משפך של חומר מסוג אשלגן במעבדה. צוותי הכיבוי סיימו את מלאכת ספיחת החומר המסוכן וכעת הסכנה חלפה

בשעה 10:56 נפתח אירוע חומרים מסוכנים במפעל ברחוב הטוחן 2 בקיסריה. מדיווח ראשוני אישה כבת 30 נפגעה משפך של חומר מסוג אשלגן במעבדה והיא מטופלת ע”י מד”א עם כוויות בחלקי גופה. במקום שפך של 3 ליטר והצוותים עם אנשי המפעל עוסקים כרגע בספיגתו, יחד עם 6 צוותי כיבוי והיחידה לחומרים מסוכנים של תחנת חדרה בפיקודו של רב רשף אילן קודיש.

החומר מצוי במעבדה, ולוחמי האש עולים כרגע עם מיגון מלא כל מנת לטפל בו. אין סכנה למפעלים מסביב והאירוע מוכל. האישה שנפגעה מוגדרת על ידי מד”א כרגע במצב קל ושבר ביד.

מפקד האירוע רב רשף אילן קודיש מסר: “ארבעה לוחמים עם מיגון מלא פועלים כרגע לטיפול בשפך. מדובר בחומר רעיל מאוד וקורזיבי. ביצענו הערכת סיכונים וכרגע דרך הפעולה שנבחרה היא ספיחת החומר בעזרת כריות ייעודיות ואטימתו בחבית”.

בשעה 12:20 הוכרז על סיום האירוע. לוחמי האש שפעלו בתוך המעבדה סיימו את מלאכת ספיחת החומר המסוכן, אטמו אותו בתוך חביות והן הועברו לטיפול המפעל. אין סכנה כרגע במעבדה.

לוחמי האש מועברים כרגע לשטיפה על מנת למנוע פגיעה נוספת מהחומר שנספג במיגון.

 

 

צילום: אילוסטרציה

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close