הפתעה לטובה לפקחי מס הכנסה שערכו ביקורת פתע. צילום. גטיאימג'סהפתעה לטובה לפקחי מס הכנסה שערכו ביקורת פתע. צילום. גטיאימג'ס

פקחי מס ההכנסה הופתעו לטובה: רק 8 אחוז מבעלי העסקים בנתניה והסביבה העלימו הכנסות

במבצע ביקורת לילי של מס הכנסה בנתניה ובסביבה, עלה כי בקרב 8 אחוז בלבד לא נרשמו הכנסות כנדרש. איך בעל מסעדה מנתניה הסביר שכבר למעלה משנתיים הוא לא רושם הכנסות?


במבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בעיר נתניה, באזור התעשייה, בכפר ויתקין ובישובי עמק חפר, אשר כלל 92 ביקורות, עלה כי בקרב 8 אחוז מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, אשר נוהל על ידי עובדי משרד פקיד שומה נתניה, נבחרו בתי עסק בענפי המסחר ומתן השירותים הפעילים במיוחד בשעות הערב והלילה המאוחרות.
בביקורת שהתקיימה במסעדה בנתניה גילו המבקרים כי לא בוצעו רישומים של המכירות ולא תועדו העסקאות שבוצעו במסעדה משנת 2017 ועד ליום הביקורת. בהסבר התמוה שניתן על ידי בעל המסעדה נאמר: "לא ידעתי שצריך לשמור את פירוט כל העסקאות ורואה החשבון שלי לא אמר על זה כלום".
במהלך הביקורת נכנסו המבקרים לחנות לממכר טבק ונרגילות וכאשר ביצעו השוואה בין דוחות כרטיסי האשראי לבין הרישום לקופה, נמצא שחלק מההכנסות באשראי לא תועדו בקופת העסק. תשובתו של בעל העסק הייתה: "שבע פעולות באשראי לא הדפסתי בגלל הלחץ".
אולי גם זה יעניין אותך

בגלידריה נערכה קניית ביקורת מספר ימים לפני המבצע. במהלך הביקורת ביום המבצע נמצא שקניית הביקורת לא תועדה. בעל הגלידריה הנחוש טען: "אני אוכיח לכם במצלמה שרשמתי את הקנייה". בעל מסעדה שלא רשם קניית ביקור מוקדמת שנערכה ביום המבצע מיהר לתלות את האחריות על המלצרית ואמר למבקרים: "נשאל את המלצרית למה לא רשמה".
פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך