צפו: שודד סדרתי תקף קשישות באזור השרון וחטף את שרשרותיהן. עד שנתפס

שבע מקרים שונים, לא פחות, לקחו עד שהמשטרה תפסה שוהה בלתי חוקי מקלקיליה שחטף שרשראות לקשישות באזור השרון. באחד המקרים ניסה את מזלו עם גבר - ולא צלח

במהלך חודש יוני השנה התקבלו במשטרת ישראל כמה תלונות מקשישים מהן עלה כי גבר חטף מהן שרשרת. עם קבלת התלונות החלה חקירה אינטנסיבית וסמויה לגילוי חשוד במעשה וחוקרי המשטרה הצליחו לאפיין דפוס פעולה דומה בכל האירועים, של איתור הקורבן, מעקב אחריו, חטיפת השרשרת שלצווארו של הקורבן ומיד בריחה במהירות מהמקום.

האירוע הראשון אירע ב-19.5 ברחוב לוין בפתח תקוה. הקורבן, קשישה בת 70 ישבה על ספסל בגינה הציבורית ביחד עם המטפלת שלה. מתלונתה עולה כי לידן ישב גבר שבהמשך קם ממקומו ותלש מצווארה את שרשרת הזהב שענדה. כתוצאה מתלישת השרשרת, הקורבן נפלה ארצה.

אירוע נוסף אירע שלושה ימים לאחר מכן ברחוב הרצל בפ”ת. הקורבן, קשישה בת 92 סיפרה לחוקרי המשטרה כי בזמן שהלכה ברחוב הרגישה כי השרשרת נתלשה מצווארה ומישהו נמלט מהמקום.

ארבעה ימים לאחר מכן, ברחוב בלינסון בכפר סבא, השודד תקף שוב. הקורבן, קשישה בת 84 סיפרה לחוקרי המשטרה כי הלכה בסמוך לביתה כאשר לפתע ניגש אליה גבר וניסה לחטוף ממנה את השרשרת. החשוד תלש מצווארה את התליון ונמלט.

באותו יום הגיע השודד לרחוב שטמפפר בפתח תקוה. הקורבן, בת 87 סיפרה כי הלכה ברחוב עם אחותה (בת 80) ולפתע גבר חטף את השרשרת מצווארה ונמלט. הקשישה נחבלה קלות.

4.6, רחוב אוסטשינסקי בכפר סבא. הפעם הקורבן היה גבר בן 79 שסיפר כי שעה שיצא מהבניין בו מתגורר ניגש אליו גבר וניסה לחטוף ממנו את השרשרת שלצווארו – ניסיון שלא צלח. עוד באותו היום אירע אירוע נוסף. הקורבן, בת 77 סיפרה כי כשהייתה ברחוב גאולה בעיר, הגיע אליה גבר מאחור ומשך מצווארה את השרשרת שלה.

האירוע האחרון שתועד היה שבוע לאחר מכן, 11.6, כאשר בת 73 סיפרה כי גבר חטף מצווארה את השרשרת כשהייתה ברחוב רוטשילד בכפר סבא.

חוקרי המשטרה הצליחו לזהות מצילומי מצלמות האבטחה בכמה אירועים שונים כי מדובר בגבר בן 27 תושב קלקיליה. חקירה מאומצת, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים, הביאו לאיתורו של החשוד ולמעצרו למחרת בכפר סבא. עוד נמצא כי החשוד שוהה בלתי חוקי בישראל ונמצא בארץ ללא אישורי שהייה או עבודה כדין.

אתמול הוגשה נגדו הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close