נתניה בעקבות הפרפרים

אגף איכות הסביבה בעיריית נתניה ומועצת הנשים העירונית ערכו סיור מודרך למשפחות בעקבות פרפרים


עשרות משפחות, מבוגרים וילדים נהנו בשבת שעברה, מסיור בעקבות הפרפרים ביוזמת עיריית נתניה-אגף איכות הסביבה ומועצת הנשים, סביב אגם החורף בהדרכתו של נועם קירשנבאום מ"טבע ישראלי" ומעיין בוניץ'-קפח מ"פרפרים בראש", רכזת מקצועית של היוזמה.

במסגרת קול קורא של המשרד להגנת הסביבה, באמצעות אגף איכות הסביבה, פורסם קול קורא לקבוצות בקהילה, המעוניינים לקדם יוזמות סביבתיות, תוך מתן תמיכה כספית. מועצת נשים הגישה הציעה לקדם יוזמה סביבתית ייחודית, שמטרתה השבת הפרפרים לעיר נתניה באמצעות סיורים, שתילה של פרחים מזמנים פרפרים, הדרכות ועוד.

אולי גם זה יעניין אותך

בסיור למדו המשתתפים על  חשיבות הפרפרים ועל אופן הזיהוי שלהם. עוד למדו המשתתפים כיצד ניתן ללמוד באמצעות הפרפרים על המצב בטבע ולקבל אומדן מהימן על שינויים אקולוגיים המתרחשים בו.

מרינה אלישע, מנהלת מחלקת חינוך סביבתי בירכה את מועצת נשים על מעורבותם ונכונותם להתגייס לפעילות ייחודית שתורמת לשמירה על השטחים הפתוחים, ולהעלאת  מודעות בקרב הדור הצעיר. "אין ספק שפעילות שכזו מעודדת אקטיביזם להשפיע על יוזמות עתידיות", ציינה אלישע.

אורנה רגינאנו ממועצת נשים ציינה כי היא מתרגשת משיתוף הפעולה הפורה, משתילת צמחים מזמנים פרפרים: "התחלתי עם פרפרים בראש ועכשיו יש לי פרפרים בבטן".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך