הכינו את קרם השיזוף והמטקות – עונת הרחצה בנתניה נפתחה

עיריית נתניה פותחת את עונת הרחצה לשנת 2019 בהשקעה של למעלה מ-3 מיליון שקלים בעשרה חופי הרחצה המוכרזים מהיפים בארץ


עיריית נתניה פותחת את עונת הרחצה עם השקעה נרחבת בשדרוג חופי הרחצה והמתקנים לטובת הציבור ולרווחת באי החוף. השנה, הושקעו למעלה מ-3 מיליון שקלים בשדרוג וחידוש מתקני החופים, לרבות שדרוג המלתחות, סככות צל, הסדרת חנייה ועוד. כמו כן בוצעו הדרכות והכשרות ייעודיות לצוות המצילים והוסדר מערך האכיפה לרווחת הציבור.

פתיחת עונת הרחצה היא הדרגתית, כאשר חוף סירונית פתוח כל השנה, ושאר חופי הרחצה החל מחודש אפריל ועד תחילת יוני (פירוט בהמשך). בנוסף, גם השנה זכתה העירייה בתו האיכות "הדגל הכחול" עבור חופי הרחצה מהתוכנית הבינלאומית "הדגל הכחול". תו האיכות מעיד על עמידה בסטנדרטים בינלאומיים במס' פרמטרים, ביניהם: ניקיון, הצלה, איכות המים, שירותי חוף ועוד.

אולי גם זה יעניין אותך

תוכנית "הדגל הכחול", Blue Flag, היא תוכנית וולונטרית בינלאומית, הייחודית לסביבה החופית. חופים מוכרזים ומרינות הזוכים להשתייך לתכנית, נהנים מסימן למצוינות סביבתית המוכר ברחבי העולם. "הדגל הכחול" ניתן לחופים ומרינות, אשר עומדים בקריטריונים סביבתיים בינלאומיים בנושאי חינוך ומידע, איכות מים, בטיחות ושירותים וניהול סביבתי. התכנית מופעלת ע"י ארגון FEE – ארגון גג בינלאומי לחינוך סביבתי של עמותות ומלכ"רים מרחבי העולם. עמותת EcoOcean היא המייצגת הבלעדית של ארגון FEE בישראל. בחופי הרחצה קיימות עמדות עזרה ראשונה. כמו כן, בחופים פקחים עירוניים הפועלים לשמירה על הסדר ואכיפת חוקי העזר.

הציבור מתבקש להישמע להוראות: חל איסור להתרחץ בהיעדר שירותי הצלה, חל איסור על שימוש באלכוהול בשטח החופים ועל הכנסת בקבוקים וכוסות מזכוכית.  כמו כן חל איסור על הכנסה ושימוש בנרגילות, מערכות שמע ורמקולים, הבערת אש ומנגלים, חל איסור על הכנסת סוסים וכלי רכב לשטח החופים. כניסת כלב מותרת רק כשהוא קשור ועל פיו מחסום.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך