דיון בבית המשפט על קניון מגדלי העיר – השופטת ביקרה התנהלות בעלי הנכסים

השופטת בתביעה שהגישה העירייה נגד בעלי הנכסים בקניון "מגדלי העיר": "בהינתן שהעירייה מוכנה ליטול על עצמה לבצע את שיפוץ החזיתות.. טוב יעשו המשיבים אם יסכימו... וניתן יהיה להוציא את השיפוץ סוף סוף אל הפועל"


במשך שנים מבקשת עיריית ראשון לציון לשפץ את חזיתות קניון "מגדלי העיר" ופעם אחר פעם נתקלה בהתנגדויות בעלי הנכסים. השבוע נרשמה התקדמות לאור תביעה שהגישה העירייה נגד 37 בעלי נכסים בקניון. שופטת בית המשפט השלום, כרמית בן אליעזר, שמעה את שני הצדדים וביקרה את התנהלות בעלי הנכסים: "בהינתן שהעירייה מוכנה ליטול על עצמה לבצע את שיפוץ החזיתות תוך נטרול סכנה זו (פלקל), מצאתי כי טוב יעשו המשיבים אם יסכימו לבקשה זו, וניתן יהיה להוציא את השיפוץ סוף סוף אל הפועל".

אולי גם זה יעניין אותך

בעלי הנכסים ניסו בדרך נוספת לעכב החלטה שתקדם את תהליך השיפוץ בכך שקשרו את שיפוץ החזיתות עם הסדרת נושא הפלקל. העירייה דרשה כי בית המשפט יחייב את בעלי הנכסים לבצע בדיקות לתקרת הפלקל אולם בעלי הנכסים התנגדו לכל דרישה של העירייה, ולכל הצעת ייעול שהציע בית המשפט על מנת לזרז את השיפוץ והבדיקות. אחד מפתרונות שנבחנו הוא שבית המשפט ימנה מהנדס מומחה שיערוך את הבקשות הנדרשות. בעירייה אמרו כי לאורך השנים, גרמו בעלי הנכסים נזק לעצמם וגרמו לעזיבת עסקים משמעותיים כגון בנק הפועלים.

לאור התנהלות זו של בעלי החנויות, אשר הביאה את בית המשפט להתרשם שכל מטרתם לעכב את הדיון, החליטה לבסוף השופטת להיעתר לדרישות העירייה להמשיך את ניהול ההליך בשני הנושאים – הן הפלקל והן השיפוץ, תוך שנקבע דיון נוסף תוך זמן קצר לבקשת העירייה על מנת לאפשר לבעלי נכסים אחרים להצטרף להליך ולקבל פסק דין שלם.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך