מכרז לשני בניינים נוספים בשכונת נוריות במסגרת פינוי בינוי רמת אליהו

מכרז ראשון לפינוי בינוי בשכונה החדשה במזרח העיר, והשני לפרויקט פינוי בינוי ברמת אליהו. הבניינים החדשים יוקמו בסמוך לגן בעברית. המכרז הבא: רמת אליהו עצמה


פרויקט פינוי בינוי ברמת אליהו מעלה הילוך. עם השלמת 100% חתימות דיירים בשמונה בניינים בשכונה וכמעט אלף חתימות, יוצאים לדרך במקביל מכרזים נוספים להקמת בניינים חדשים ברחבי העיר. אחרי המכרז שיצא להקמת שני בניינים בנחלת יהודה, יצא לדרך מכרז נוסף- הפעם, לראשונה, בשכונת נוריות. השכונה הצפונית ביותר מבין השכונות החדשות שנבנות במזרח העיר. הבניינים החדשים יבנו בסמוך לגן בעברית. לבניינים אלו תעבורנה 25 משפחות מרמת אליהו, שבהם הושגה, כאמור, הסכמה מלאה של כל בעלי הדירות. אלו יצטרפו ל-61 המשפחות שכבר חתמו וצפויים לעבור לשכונת נחלת יהודה.

אולי גם זה יעניין אותך

ראש העירייה, דב צור, אמר: "המהפך ברמת אליהו יוצא לדרך וזה הזמן של התושבים להצטרף למסע שישנה את פניה של השכונה. פרויקט בינוי-פינוי-בינוי בשכונה הוא פרויקט חברתי וציוני מהמדרגה הראשונה וכל המשאבים והיכולות של העירייה מופנים לצורך השלמת מטרה זו. אני מבין את החשש בקרב תושבי השכונה, אבל תושבי רמת אליהו יכולים כבר לראות את האור ולדעת שיש להם אופק אמיתי שיבטיח שינוי מהותי באיכות החיים בשכונה".
נזכיר כי במסגרת התוכנית כ-3,100 יחידות דיור יחוזקו, מתוכם 2,600 יחידות דיור בבנייני הרכבת יפונו ויהרסו, ו-500 הדירות בבניינים האחרים מתוכננים לתמ"א 38 או חיזוק. כ-5,500 יחידות דיור חדשות יבנו בשכונת רמת אליהו וכ-3,500 יחידות דיור יבנו בשכונות החדשות בנחלת עילית, צריפין ומתחם האלף במערב העיר.
במנהלת רמת אליהו, שהוקמה לפני כשנתיים וחצי, כדי ללוות את התכנון ולסייע לתושבים בכל שלבי הפרויקט, מסבירים כי חלק מהמשפחות מעוניינות להישאר לגור בשכונה. לכן, מכרז להקמת בניין חדש בשכונה עצמה יהיה פתרון אידיאלי למשפחות אלו.
כחלק מתוכנית פינוי בינוי של השכונה, התושבים יוכלו לעבור גם למתחם האלף וכאמור גם לשכונות החדשות המוקמות על בסיס צריפין המפונה, בשני אזורים אלו כבר החלה החברה הכלכלית בעבודות פיתוח במקום. נציין כי לוח הזמנים לקבלת הדירות החדשות בשטח צריפין הוא המהיר ביותר ומאפשר קבלת דירה חדשה בתוך כ-3.5 שנים שזהו לוח זמנים קצר ביותר וחסר תקדים בפרויקטים של פינוי בינוי, ובוודאי בסדר גודל כזה.

צילום גן בעברית מהאוויר: אביב בן אור

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך