ברמת גן: התנגדות הוועדה המקומית התקבלה, פרויקט רמת מרפא יוצא לדרך

פרויקט רמת מרפא מתחיל: במקום 88 דירות ייבנו בפרויקט החדש 60 דירות, היקף השטחים הציבוריים יגדל והיזם יידרש לבצע את שימור מבנה בית היולדות ההיסטורי שפעל במקום


לאחר שנים ארוכות של דיונים והתנגדויות, אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה את התוכנית לבניית מגדל מגורים במתחם רמת מרפא ברמת גן, בו פעל במאה ה-20 בית יולדות היסטורי. התכנית אושרה לאחר שחברי הוועדה קיבלו את מרבית ההתנגדויות שהגישה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת-גן. ההחלטה החדשה מצמצמת באופן דרמטי את מספר יחידות הדיור שצפויות לקום במתחם (מ-88 במקור ל-60 יחידות דיור בתכנית המאושרת), מגדילה את היקף השטחים הציבוריים (הן הבנויים והן הפתוחים) ומחייבת את היזם בביצוע העבודות לשימור מבנה בית היולדות ההיסטורי שפעל במקום.

בעירייה מברכים כעת על המהלך, לו התנגדו בעבר. לדברי ראש העירייה, ישראל זינגר: "ההחלטה משקפת מהלך של שיתוף פעולה מתמשך על פני שנים עם גרעין של תושבים הפעילים בשכונה, במטרה לאפשר מימוש והגדלת השטחים הציבוריים ותכנון מקיף לרווחת התושבים.

 

אולי גם זה יעניין אותך

"שנים ארוכות הובלתי לצד התושבים את ההתנגדות לבנייה חסרת אחריות ברמת מרפא, ועמדתי על הצורך לשמר את ההיסטוריה הענפה של המתחם – ואני שמח שקריאותנו נפלו על אוזניים קשובות! התכנית שאושרה בראשית השבוע מציגה ראייה מאוזנת ונכונה בין הצורך לשמר את העבר לבין ההכרח להתמודד עם אתגרי ההווה, ומביאה לניצול יעיל ונכון יותר של הקרקע".

את התוכנית המקורית למתחם קידמה חברת אפריקה ישראל, שביקשה להקים שם פרויקט מגורים. את העירייה ייצגו בדיון עו"ד חן עמידור ממשרד ליאור עמידור ושות', ואדריכל העיר, ארז טל. ראש העירייה וצוות התכנון ונציגות התושבים ממשיכים בתוך כך לבחון חלופות תכנוניות באשר לעתיד אתר רמת מרפא, וכן לפעול לקידום תכנית כוללת לשכונה.

 

צילום: ארכיון בית קריניצי

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך