הספארי ייקרא על שם ראש העירייה השני, ישראל פלד

מועצת העיר כיבדה בישיבתה את דמותו של ראש העירייה המנוח, שהיה מהדמויות המרכזיות שפעלו להקמת מתחם הספארי


מועצת העיר רמת-גן אישרה בישיבתה מיום חמישי האחרון את יוזמתו של ראש העיר, ישראל זינגר, לקרוא לספארי העירוני על שם ראש העיר השני של רמת-גן, ישראל פלד ז"ל, וזאת במלאת שנה וחצי לפטירתו. ההצעה הועלתה למליאת המועצה לאחר שאושרה בהנהלת העיר ובוועדת השמות העירונית, ולאחר שקיבלה את ברכתם של בני משפחתו של פלד.

ד"ר ישראל פלד כיהן כראש עיריית רמת-גן במשך 14 שנים (1983-1969). הוא נכנס לתפקיד מיד לאחר מותו הטראגי בתאונת דרכים של ראש העירייה הראשון, אברהם קריניצי ז"ל, ובהמשך נבחר בזכות עצמו. בקיץ 2016 הלך לעולמו בגיל 95.

אולי גם זה יעניין אותך

ההחלטה לקרוא לספארי על שמו נובעת מפועלו הרב של ד"ר פלד להקמת הספארי, מיזם אותו קידם יחד עם מנהל הפארק הלאומי דאז, צבי קירמאיר, ושלשמו אף נסעו השניים (יחד עם הרמטכ"ל לשעבר חיים בר לב) לסיור במתחמי ספארי בקניה ובטנזניה שבאפריקה. בשנת 1984, יותר מעשור לאחר שהחל לקדם את המיזם, נחנך הספארי למבקרים הודות לשיתוף פעולה של עיריית רמת-גן עם ראש עיריית תל אביב דאז, שלמה להט (צ'יץ'). כזכור, בשנה שעברה השלימה רמת-גן את רכישת מניותיו של המתחם מידיה של עיריית תל-אביב, ומאז הוא נמצא בבעלותה המלאה של העירייה.

"ההחלטה שעברה פה אחד במועצה נותנת כבוד לדמותו ההיסטורית החשובה של ד"ר פלד, שבנוסף להקמת הספארי דחף להקמתם של מתחם הבורסה, קניון איילון ושכונת מרום נווה ברמת-גן", מספר ראש העירייה, ישראל זינגר, "מיד לאחר שנודע לי דבר פטירתו הבטחתי שמועצת העיר תפעל להנצחתו הראויה – ואני שמח לבשר שכולנו פה אחד נרתמנו לטובת מטרה נעלה וראויה זו".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך