האם ראש העיר ישנה גם את ייעוד הדיור הציבורי שיבנה? צילום: עיריית בת-יםהאם ראש העיר ישנה גם את ייעוד הדיור הציבורי שיבנה? צילום: עיריית בת-ים

בצעד יוצא דופן החליט ראש עיריית בת-ים להורות על סגירה מוחלטת של כל 130 בתי הכנסת בעיר, כדי למנוע התקהלות

צביקה ברוט, ראש עיריית בת-ים שומר המצוות, החליט בצעד יוצא דופן, כדי להקטין את ההדבקה בקהילה, להורות על סגירה מוחלטת של כל 130 בתי הכנסת בעיר


בצעד יוצא דופן הודיע ראש עיריית בת-ים, תביקה ברוט, כי החליט לסגור לחלוטין את 130 בתי הכנסת בעיר, כדי למנוע התקהלות והדבקה קהילתית בנגיף הקורונה.

כך כתב ראש העיר ברוט בדף הפייסבוק שלו אמש: “בצער גדול, אך מתוך החלטה שבריאות הציבור חשובה יותר מכל, הוריתי הערב על סגירה מוחלטת של כל 130 בתי הכנסת בעיר, החל מיום שישי בבוקר ולמשך חודש ימים לפחות.
המשמעות הכואבת: כבר מהשבת הקרובה יאלצו עשרות אלפי מתפללים, מתוך 160 אלף תושבי בת-ים, להתפלל בביתם, ולא במסגרת תפילה במניין.
ההחלטה התקבלה לאחר שורת הערכות מצב שקיימתי עם גורמי המקצוע, בהתייעצות עם חברי הנהלת העיר, ובגיבוי הרב הראשי ורבני העיר, והמועצה הדתית.
הנחיתי את השיטור ואת הפיקוח העירוני לדאוג לאכיפת ההנחיה החדשה, ואני מבקש מהרבנים, ראשי הקהילות וציבור המתפללים לדאוג שההוראה תקוים ללא יוצא מן הכלל, על מנת לשמור על חיי הציבור ובריאותו.
מדובר בהחלטה קשה, אך המשוואה ברורה לחלוטין: אם נשאיר את בתי הכנסת פתוחים – יש סבירות גבוהה שימותו יותר אנשים מבוגרים. אם נסגור אותם, נציל חיי אדם.
חז״ל אמרו לנו כבר שחשובה יותר הסכנה מהאיסור. מדובר בפיקוח נפש, ובצעד שנועד להציל חיי אדם.
עירית בת-ים בראשותי ערוכה ברמה הגבוהה ביותר לכל תרחיש, ואנו נמשיך לעשות לילות כימים כדי לנהל את המערכה הזו בעיר ולשמור על בריאותכם”.

הצעד הזה גרם להדים רביםצלא רק בקרב התפללים בעיר, אלא גם בערים אחרות.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך