חינוך

“לא ניתן למשפחות של רוצחים פלסטינים לבוא ולדבר עם הילדים שלנו ולא נכנע לאיומים מצד מורים על ילדינו”- בדקות הספורות הפגנה של תלמידים והורים מול תיכון קריית שרת בחולון, נגד הרצאת משפחות של פלסטינים שנהרגו בפעילות נגד צה”ל

לפני מספר ימים התבשרו תלמידי כיתות י”ב בתיכון קריית שרת, כי מנהלת בית הספר החליטה להביא בפניהם כמה נואמים- “פורום המשפחות השכולות”, כשמדובר בין היתר במשפחות של פלסטינאים שנהרגו בפעילות נגד צה”ל בחלק מהמקרים אף יותר מכך.

תלמידים והורים שונים פנו אף למנהלת וביקשו ממנה שלא לקיים את המפגש הזה, בעיקר לא מול תלמידים שעומדים לצאת בקרוב לשירות צבאי. אולם הנהלת בית הספר לא נסוגה מעמדתה ולפי א’- אחת מאימהות שבנה בכיתה י”ב, כשהבן הודיע כי הוא לא יסכים לשבת במפגש ויצא החוצה, הוא קיבל איון לדבריה מאחד המורים: “הוא אמר לו שזה יתנקם בו והוא ירשום לו את כל החיסורים וזה יתנקם בו בתעודה. אז אנחנו מודיעים לאותו מורה והנהלת בית הספר, שאנחנו לא מפחדים”.

אמא אחרת בבית הספר, רונית, מספרת: “זה שערורייה שקבוצת מורים והנהלת בית הספר מחליטה להביא בפני התלמידים את האג’נדה הפוליטית שלהם ועוד כמה ימים לפני בחירות. אנחנו לא מוכנים לשמוע משפחות של רוצחים פלסטינים או כאלו שיצאו נגד חיילי צה”ל”.

כאמור, בעוד זמן קצר תתקיים הפגנה מול שערי התיכון, בה יקח חלק הפעיל ירון כרמי בוזגלו ואתו יפגינו גם הורים.

תגובת עיריית חולון: “פורום משפחות שכולות הוא מפגש המאפשר שיח מזוויות שונות של השכול.
אין אמירה פוליטית אלא אמירה אנושית במפגש זה. אנו מצרים על העובדה שיש אנשים שמדביקים לשיח כל כך חשוב ואנושי זה היבטים פוליטיים. בתי הספר שבוחרים להזמין את הפורום לתוכם עושים גם הכנה מקצועית לתלמידים לקראת המפגש”.

Tags
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close