איך ענה ראש עיריית ר”ג לתושבי עירו שביקשו תשובות לגבי סדרת התחקירים שהצביעה על התנהלות לא תקנית שלו לכאורה, לטובת אינטרסים אישיים?

בעוד כרמל שאמה הכהן משדר עסקים כרגיל, תושבי רמת גן דורשים לשמוע מפי ראש העיר שאוהב לספר על מעלותיו ברשתות החברתיות, מה יש לו להגיד על סדרת התחקירים שפורסמה בחדשות 13 ומעלה חשד כבד להתנהלות לא תקינה מצידו, לכאורה. אז זה מה שהיה לכרמל שאמה הכהן לענות לתושבים... למי הוא בז? ומה דעתו על הביקורת שנמתחת עליו..קבלו

בשבוע שעבר בחדשות ערוץ 13 פרסם העיתונאי, עמרי מניב, סדרת של שלוש כתבות תחקיר המעמידות עננה כבדה מאוד מעל ראשו של ראש עירייית רמת גן, כרמל שאמה הכהן וחושפת סדרת התנהלות עם הרבה בימני שאלה לגבי טוהר המידות וקבלת ההחלטות, לכאורה, של ראש העיר. אותו ראש עיר שבשנים הקודמות תמיד מתח ביקורת על קודמיו בתפקיד, על כך שהם לא שומרים טוהר מידות.

לסדרת הכתבות כרמל שאמה הכהן עצמו לא ענה, אלא הסתפק בתגובות שהוציאה דוברת העירייה, לבנת נזרי.

אלא שבסוף השבוע, ראש העיר פרסם בדף הפייסבוק שלו על אישור ועדת התכנון ובנייה את פרויקט מתחם הבורסה בו עומדים לקום: “3 מגדלים בני 120, 88 ו-77 קומות שצפויים להכניס ארנונה בשווי של כל הארנונה ממגורים בעיר”.

היו מבין התושבים כאלו שברכו את ראש עיריית רמת גן, אבל הרוב דרשו ממנו הסברים לגבי סדרת הכתבות שהראתה כי ראש העיר, במספר מקרים, פעל לטובת אינטרסים שלו אישיים ושל משפחתו, כל זאת לכאורה.

התושבים דרשו לדעת מראש העיר, האם גם במקרה של המגדלים שיקומו- הוא מקדם אינטרסים אישיים לטובת “חברים” ותבעו תשובות לגבי מה שפורסם בתחקירים.

אז ראש העיר שאמה הכהן לא התאפק:

יוסי, תושב העיר פנה לשאמה הכהן וביקש לדעת: “אוהב מאוד מגדלים, אבל מאז הכתבות בערוץ 13, עדיף שתדאג להגיב לנאמר בכתבות, כי לצערי הרב, עם כל הפעילות המבורכת שלך, אם הנאמר בכתבות נכון, ברור שאינך ראוי לכהן כראש העיר”.

שאמה הכהן שבר שתיקה והגיב לו: “לי אין מה לדאוג תדאג אתה להיות פחות פתי ופחות פזיז”.

צביה, תושבת אחרת הקשתה ופנה: “אם הכתבות שפורסמו עליך ועל אביך אינן נכונות, אז תוכיח זאת”.

שאמה הכהן: “אני בז לכתבות האלה ומרחם על מי שמאמין להן”.

תושב אחר, גיא, מקשה: “תענה מה לגבי התחקיר”.

כרמל שאמה הכהן: “במקומו הטבעי בפח האשפה של הפייקניוז…אין שם אפילו בדל ראיה למנהל לא תקין שקשור אלי ובכלל. כתבת אווירה מבוססת על מניפולציות והתבססות על שטחיות הקשב הציבורי.

בתחקיר אמיתי היו לדוגמא צריכים להראות שאני התערבתי בהליך הטופס 4 של אבי או לחילופין להביא חוות דעת מהנדס או עו”ד מומחה שיצהיר שבדק את הנכס והתהליך והטופס 4 ניתן למרות שלא מולאו התנאים או שיש בו חריגות בניה. במקום זה פעלו על רכילויות, צרות עין טבעית של חלק מהצופים, על הדמיון ועל החשדנות הבסיסית שקיימת בציבור בחיבור בין נדל”ן ומקבלי ההחלטות בעיר”.
כרמל שאמה הכהן בז למי שמאמין לכתבות עליו. צילום מסךכרמל שאמה הכהן בז למי שמאמין לכתבות עליו. צילום מסך

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close