חדשות

בזמן שממשלת סין סרבה לעזרה עולמית, ראש עיריית ר”ג טוען שקיבל בקשה מהסינים לעזרה באספקת מסיכות לפנים, מסיכות שמיוצרות ב..סין. מה חושבים על כך תושבים בר”ג?

נגיף הקורונה שפושט בעיקר בסין והגיע כבר למדינות אחרות כמו ארצות הברית, פיליפינים ואף מקרה אחד בבריטניה, יוצר דאגה גדולה בעולם.

ארצות הברית ומדינות מערביות אחרות, כמו גם הונג קונג, הציעו עזרה לסינים במשלוח צוותים רפואיים או כל דבר אחר- אולם הסינים שכבר הקימו מאפס בתי חולים ייעודיים למי שנדבק בנגיף, סרבו לכל עזרה.

אלא שמסתבר, שלפי ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, מכל המקומות והמדינות בעולם שמוכנים להושיט יד לעזרה, מעיר תאומה בסין בשם שניאנג הגיעה בקשה להעביר להם מסיכות פנים (נשמיות) בדחיפות.

שאמה הכהן שביום שישי עוד שכב במיטתו מחלים משפעת ותוך שהוא עצמו משתמש במסיכה לפנים הורה כך לדבריו: “מאחר ולי יש רק חפיסה אחת בבית, שגם אותה היה קשה להשיג, פניתי מייד למערך הרכש ומלאי החירום העירוני שלנו ובמקביל להנהלת בית החולים שיבא ר”ג… כמו כן הנחיתי את אגף קשרי חוץ  ליזום פניה לעיר נוספת בסין, שיש לנו שיתופי פעולה איתם ולשאול האם הם צריכים עזרה”.

מערכת “ניוזים ישראל” פנתה למשרד החוץ לשמוע האם הם יודעים על פנייה כזאת מסין, תשובתם הייתה כי למשרד החוץ לא ידוע על כך פנייה כזאת לעזרה מצד הסינים.

גם תושבי רמת גן הרימו לא מעט גבות לנוכח ההצהרה הפילנתרופית של ראש העיר שלהם. בעיקר לנוכח העובדה התמוהה שאותם נשמיות- מסיכות לפנים מיוצרות לא פחות ולא יותר ב…סין עצמה. תושבים תהו איך הסינים מבקשים עזרה מעירייית ר”ג לקבל מסיכות שמיוצרות בארצם שלהם?

דניאל שואל את ראש העיר שאמה: “הביוב מחוץ לבית הספר המתמיד עלה בפעם השנייה השבוע. אולי כדאי לתת את המסיכות לעובדי מחלקת המים כדי שיוכלו לתקן את המפגע מהר יותר ולא תוך יומיים כמו בתחילת השבוע”.

ותושבים שונים תהו: “איך ייתכן שאנחנו מתבקשים לעזור לסינים במסיכות שהם בעצמם מייצרים ומגיעים לארץ משם? לא נראה הגיוני”.

ותושבת העיר רותי, תוהה: “על סף מגפה עולמית ואתה שולח את מצבורי החירום שלנו לסין?!?!”.

כרמל שאמה הכהן מיהר לענות לה: “כאלה חסרי אחריות אנחנו”.

יאיר, תושב אחר המשיך והקשה: “היו לך הרבה החלטות טובות. זאת אחת הגרועות ורותי צודקת. הנגיף מדבק גם בלי סימפטומים. ייתכן שכרגע אנשים נדבקים ברמת גן. עניי עירך קודמים. אל תהיה נדיב על חשבוננו”.

וגם לו ענה שאמה: “מאמין שתרשו לי רותי ואתה עם כל הבנתכם וניסיונכם בבריאות הציבור ומחלות זיהומיות להעדיף את הערכות המצב, נתוני והמלצות רשויות הבריאות המוסמכות. קצת צניעות לא הזיקה לאף אחד מעולם”.

יאיר לא ויתר והקשה: “חזרתי עכשיו מסופר פארם מרום נווה. אין להם מסכות במלאי ורק אלכו ג׳ל קטנים. למשפחה שלי כרגע אין מסכות למקרה שהמחלה תתפרץ בארץ”.

כרמל שאמה הכהן בפוסט שפירסם נמנע מלפרסם את שמה ל העיר, שפורסם בפוסט ראשוני ונעלם מהפוסט הנוכחי.

תגיות
  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close