בלש משטרה עצר תושב בני ברק. בזמן שהיה עצור, השוטר שב לדירתו וגנב משם כסף ותכשיטים. לחוקר זה יעלה כבר ביוקר

לא יאמן: שוטר בילוש ממחוז דן עצר תושב בני ברק ובעביר אותו למעצר. בזמן שזה היה מעוכב במשטרה, חזר השוטר לדירתו וגנב משם כסף ותכשיטים. השוטר נתפס והיום בית המשפט גזר עליו 20 חודשי מאסר בפועל והכל עבור 7500 שקלים

זה נשמע סיפור בדיוני כאילו נלקח מסרט הוליוודי דל תקציב- אבל מסתבר שיש חוקרי משטרה שבעבור חופן של שקלים מוכנים לאבד את כל עולמם ואת אמון הציבור בהם.
בית המשפט המחוזי בתל אביב בפני השופט מרדכי לוי גזר 20 חודשי מאסר בפועל על שוטר בילוש ממחוז דן שהורשע בעבירות גניבה בידי עובד ציבור והתפרצות למקום מגורים.
השוטר הורשע בגין עבירות שביצע במהלך חיפוש בדירה בבני ברק. במהלך החיפוש איתר השוטר מעטפה השייכת למתלונן ובה כ-7,500 שקל במזומן, וכן קופסא ובה שקית תכשיטי זהב. בשלב מסוים, לאחר שהמתלונן עוכב לתחנת המשטרה, הוא מסר לשוטר את מפתחות דירתו. השוטר הורשע בכך שבעוד המתלונן מעוכב בתחנת המשטרה, נטל השוטר קטנוע משטרתי, נסע לדירה והתפרץ אליה באמצעות המפתח, וגנב מתוכה את מעטפת הכסף ואוסף התכשיטים.
עוד קבע בית המשפט קבע גזר הדין, כי: “הנאשם גם התפרץ לדירה של המתלונן, באמצעות מפתח הדירה שהופקד בידיו הנאמנות, גם גנב את הכסף והתכשיטים, בעקבות החיפוש שביצע בתוקף תפקידו…תוך שניצל לרעה את תפקידו כשוטר ואת האמון ‘ניתן בו ובמקום לשמור על החוק, במעשיו הוא כאמור פגע פגיעה חמורה במשטרה”.
עו״ד אליסף קליין, המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה: ״בית המשפט קיבל את עמדת מח״ש וקבע כי יש לראות בחומרה מצב בו שוטר מנצל את תפקידו ופורץ לדירתו של נחקר, המצוי בחקירה, באמצעות מפתח אותו קיבל מהנחקר מתוקף תפקידו כשוטר, כאשר במסגרת ההתפרצות גונב השוטר כסף רב ותכשיטים. בית המשפט קבע כי דינו של השוטר שביצע עבירת גניבה תוך ניצול תפקידו דינו מאסר ממושך מאחורי סורג ובריח ופיצוי כספי משמעותי״.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close