חדשות

אין מה לחשוש: שלטי אזהרה מפני צונאמי יוצבו בחופי בת-ים בימים הקרובים

סכנה מפני רעידות אדמה היא דבר ידוע, ודאי באזור הרגיש בו שוכנת מדינת ישראל, אולם לא מדובר באיום הגיאולוגי היחיד שמאיים על המתגוררים בערי החוף. אזהרה מפני גלי הים הגבוהים ששטפו את החופים ראינו בחופי המזרח הרחוק או בסרטי מדע בדיוני, אולם מתברר שגם בים התיכון עשויים להתרומם גלי ענק – “צונאמי”, וערי החוף של ישראל עלולות להיות בסכנת הצפה בשל כך. עיריית בת-ים בשיתוף רשות החירום הלאומית (רח”ל) תחל בשבועות הקרובים במהלך להצבת שלטים המתריעים על אזורי סיכון מפני צונאמי, נתיבי מילוט ואזורי כינוס למקרה של צונאמי וזאת על מנת לחשוף את התושבים להיתכנות של אירוע צונאמי ולהדריך מבעוד מועד את התושבים בהנחיות כציד לנהוג במקרה של צונאמי, איפה אסור להיות (אזור חוף הים), נתיבי המילוט ואזור התכנסות. השלטים שיוצבו בחופי העיר מזהירים את הציבור מהנחשול הענק ומכווינים אותו לאן להימלט בעת הצורך. השלטים מתחלקים לארבעה סוגים: שלט שמזהיר שהאזור המדובר מיועד להישטף, שלט שמכווין את הציבור למקום גבוה, שלט שמכווין את הציבור למבנה בטוח ושלט שמציין שכעת אתם נמצאים במקום בטוח.

גלי צונאמי הם סדרה של כמה גלים ארוכים מאוד, הנוצרים בדרך כלל, עקב רעידת אדמה. כאשר הגלים נכנסים לאזור הרדוד, הם עלולים להתרומם ולפגוע בחוף בעוצמה רבה. גלי הצונאמי עלולים להגיע ברציפות ובמשך כמה שעות ארוכות, כאשר הגל הראשון אינו בהכרח הגל הגדול ביותר או זה שיגרום לפגיעה הנרחבת ביותר.

ראש העיר, צביקה ברוט: “חשוב ביותר שבת-ים, בה רצועת חוף באורך של כ- 3.5 ק”מ תהייה ערוכה לאירוע מסוג רעידת אדמה ולהשפעה המסוכנת של אירוע על גלי הים ובכלל זה תופעת של צונאמי. השילוט וההסברה מבעוד מועד הן חלק מהמענה של העירייה כיד להבטיח את היערכותו למקרה של קיצון”.

במקביל להצבת השלטים, עיריית בת-ים עדכנה את האתר העירוני בכל החומרים הרלוונטיים בקישור הנ”ל

Tags
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close