נתוני הלמ”ס: על מה הרמת-גנים מוציאים כסף, כמה כל משק בית מרוויח ומוציא, וכמה גרים בשכירות? וגם הנתונים המפתיעים בבני ברק

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מגלים על מה תושבי רמת גן ובני ברק מוציאים כסף, איפה הם גרים ובאילו תנאים, ועל מה הם חוסכים? יש כמה הפתעות

אמש פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את נתוני הוצאות משקי הבית ב-16 הערים הגדולות בישראל בשנת 2018.

 

אז איפה ממוקמים תושבי רמת גן?

ההכנסה הממוצעת בישראל למשק בית עומדת על: 21,063 שקל ברוטו. ברמת גן הממוקמת במקום השישי מבין 16 הערים הגדולות, ההכנסה ברוטו למשק בית עומדת על 22,195 שקל ברוטו למשק בית ואילו ההוצאות עומדות על: 15,434 שקל.

בערים רמת גן, חולון, בת ים וכפר סבא  80% ויותר מההכנסה מקורה בעבודה – ואלו הערים המובילות בסעיף זה.

ברמת גן ובתל אביב-יפו, כמחצית ממשקי הבית גרים בדירות שכורות – האחוז הגבוה ביותר מכל 16 הערים הגדולות בארץ. והנתון הבא, לאור העובדה שחצי מהדירות בר”ג שכורות, לא מפתיע: האחוז הנמוך ביותר של משלמי משכנתא נמצא ברמת גן – 21.7%.

רמת גן היא בין הערים שמוציאות הכי פחות כסף על צריכת מזון – רק 15 אחוז מכלל ההוצאות עוברות לרכישת מזון – כמו בתל אביב, כפר סבא, חולון וראשון לציון.

בני ברק- איפה היא מככבת בראש ובתחתית הנתונים?

 

ההכנסה הממוצעת והחציונית הנמוכות ביותר נמצאו בבני ברק (14,118 שקל ו-12,163 שקל, בהתאמה). בקרב כלל משקי הבית שיעור ההכנסה מעבודה בבני ברק הוא הנמוך ביותר ועומד על – 64.1%, ו-25.7%  מההכנסה, מקורה בקצבאות ובתמיכות – שזו העיר בה התושבים מקבלים הכי הרבה כספי תמיכות וקצבאות.

ההוצאות בבני ברק על סעיף תחבורה ותקשורת הן הנמוכות ביותר ועומדות על: 9.7%.

ואילו משקי הבית בבני ברק מוציאים הכי הרבה כסף מכל 16 הערים על סעיף חינוך, תרבות ובידור היה הגבוה ביותר – 14.4%.

צפיפות הדיור הממוצעת ברוב הערים הגדולות היא פחות מנפש לחדר, למעט בערים בני ברק, ירושלים ובית שמש שבהן צפיפות הדיור יותר מנפש אחת לחדר.

 

 

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close