מאות תל אביבים חגגו את חג הגאולה עם חב”ד. ומי היה אורח כבוד? בוז’י הרצוג

יו"ר הסוכנות היהודית יצחק בוז'י הרצוג בחגיגת חג הגאולה בתל אביב: "פעילותה של תנועת חב"ד בארץ וברחבי העולם ממחישה את 'יפוצו מעיינותיך חוצה'"

למעלה מחמש מאות תל-אביבים, אנשים נשים וטף, מכל קשת הגוונים והחוגים בראשותם של אדמור”י ורבני העיר, חגגו סביב שולחנות ערוכים בכל טוב ובשבת אחים גם יחד, את ‘חג הגאולה- י”ט כסלו’ יום גאולתו של מייסד חסידות חב”ד רבי שניאור זלמן מליאדי ממאסרו ברוסיה הצארית על רקע הפצת החסידות. באירוע שנערך בבית הכנסת חב”ד – גאולת ישראל בלב העיר תל-אביב, ואורגן ע”י השלוחים הרב יצחק ביר והרב יחזקאל גבירץ מאגף הפעילות במרכז חב”ד תל אביב, נשאו דברי ברכה והגות חסידית, הרב הראשי הגאון הרב ישראל מאיר לאו, הרב יוסף גערליצקי שליח הרבי מליובאוויטש ורב מרכז תל אביב והמחנך והאמן פרופ’ מנחם אלכסנברג.

נואם אורח בחגיגה אותה הנחה הרב מנחם מענדל גערליצקי, היה יו”ר הסוכנות היהודית מר יצחק בוז’י הרצוג שסיפר על ביקורו בחצרו של הרבי מליובאוויטש ועל עזרתם הרבה של השלוחים ברחבי העולם למען היהדות ועם ישראל. פעילות זו אמר מר הרצוג ממחישה את הביטוי הידוע ‘יפוצו מעיינותיך חוצה’ שמגיעה מתוך אהבה ואכפתיות לכל יהודי באשר הוא, בדרך אותה התווה הרבי מליובאוויטש.

הרב לאו. צילום: ישראל בליזובסקיהרב לאו. צילום: ישראל בליזובסקי

בסיום האירוע הרשמי אותו ליוו בניגוני שמחה אמני הרגש החסידי אהרון ודוד סיטבון, נערכה התוועדות שגלשה לשעות הקטנות של הלילה עם השליח הרב לוי סודק שהגיע במיוחד מלונדון, המשפיע הרב שלום בער בוטמן, הרב יוסף גערליצקי והרב אברהם שמואל לוין שתיארו חוויות חסידיות המעוררות את הלב והרגש. בנוסף, נערכו 48 התוועדויות ע”י השלוחים מנהלי בתי חב”ד בשכונות העיר תל אביב-יפו.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close