חדשות

סערה ב”סמינר הקיבוצים”: תלמידים לתואר לגיל הרך מצאו את עצמם באירוע של “שוברים שתיקה” במקום לימודים: “זאת שערורייה שבמקום שמחנך את גננות ומורי העתיד, מביאים אנשים שיוצאים נגד צה”ל”

היום הגיעו גננות וסטודנטים שלומדים במסלול הסבה לחינוך הרך בסמינר הקיבוצים בתל אביב, לעוד יום של לימודים לקראת התואר, אלא שבמקום יום לימודים, כפי שמספרת רינת (השם המלא במערכת), הם הגיעו להרצאה של אנשי “שוברים שתיקה”, כשסטודנטים רבים יוצאים מהכיתה במחאה. אני גננת שעוברת הסבה לחינוך הרך – הגעתי ליום הלימודים השבועי שלי וראיתי אנשים מחוץ לכיתה. כששאלתי מה קרה, הסבירו לי שהביאו את אנשי ‘שוברים שתיקה’. לא הבנתי מה הקשר של אירוע כזה ללימודים לגיל הרך”.

הסטודנטים הנדהמים שאלו לפשר העניין והוסבר להם שההרצאה היא במסגרת “שבוע פוליטי” שארגנה אגודת הסטודנטים במקום – כשמקום שיעורים מסוימים המרצים מזמינים דמויות פוליטיות ממגוון הקשת הפוליטית. אלא ששי, שלומד במסלול סיפר: “יצאנו מהשיעור בכעס. רבים מאיתנו שירתו בצבא שירות משמעותי ואנחנו גאים בצבא שלנו. אני לא מוצא מקום שבמכללה שעוסקת בחינוך דור המורים ואנשי החינוך, יכניסו תכנים פוליטיים. אבל גם אם החליטו לעשות את זה – אנשי ‘שוברים שתיקה’ הם לא שייכים לפוליטיקה – הם שייכים לאלו של ה-BDS ואנשים שמטילים רפש בחיילי צה”ל ובמדינה. אני ועוד חברים ללימודים קמנו ויצאנו. פעם הבאה אם ממש מתעקשים על שבוע פוליטיקה – שלדעתי אין לו מקום במכללה כמו סמינר הקיבוצים, אז שיביאו חברי כנסת. לא ראיתי אותם מביאים מהימין הקיצוני אנשים”.

כאמור סטודנטים רבים הביעו מחאה על הזמנתם של אנשי “שוברים שתיקה”.

 

Tags

מסמינר הקיבוצים נמסר בתגובה: “אגודת הסטודנטים והסטודנטיות של מכללת סמינר הקיבוצים מארגנת מידי שנה “שבוע פוליטי” במהלכו מתקיימות מגוון הרצאות ופעילויות בנושא הקשר שבין ה”פוליטי” למעשה החינוכי. מאחר וה”פוליטי” בהקשר הרחב שלו, מעבר לסוגיות מפלגתיות, נמצא בכל זירה חינוכית,  נדרשת המכללה ואגודת הסטודנטים והסטודנטיות שלה, לעסוק בחינוך פוליטי ולפתח את יכולת האוריינות הפוליטית של הסטודנטים, ובכלל זה מיומנויות כמו חשיבה ביקורתית, סובלנות לדעות שונות, פתיחות והקשבה ועידוד השיח הפוליטי בהקשר החינוכי-חברתי-תרבותי. זאת מתוך אמונה שמפגש עם דעות מגוונות מחדד שאלות ערכיות שראוי לעסוק בהן המערכת החינוך.

“לשבוע הפוליטי מוזמנים ח”כ, אנשי תקשורת וארגונים מכל הקשת הפוליטית וממגוון הדעות בחברה הישראלית. זהו אירוע פלורליסטי המציג את רבדיה השונים של החברה ומציף את מגוון הדעות בתחומים שונים, כאשר הסטודנטים בוחרים באיזה הרצאות להשתתף. במסגרת זו הוזמנו גם נציגי ארגון “שוברים שתיקה”, לצד, כאמור, ארגונים בעלי אופי שונה”.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close