חוששים מהגן? סדנה ייחודית להורים מודאגים תתקיים ביום שני במרפאת גבע בראש העין

בעקבות מקרה "מעודה" ומקרי אלימות נוספים כלפי פעוטות וחסרי ישע עורכים בשני ב 20:00 במרפאת גבע בראש העין פרויקט ייחודי להורים לילדים בגילאי גן שישמש כפיילוט בנושא ויתרגל עם ההורים זיהוי סימנים מחשידים, סימולציות של שיחות עם הגננת, ניתוח מקרים שאירעו ועוד

בכנס בהשתתפות אחיות טיפת חלב של כללית מכל הארץ, שנערך מוקדם יותר החודש, הוצג פרויקט ייחודי שיזמו במרפאת גבע של כללית בראש העין לצמצום תופעת האלימות בגני ילדים פרטיים. הצורך להקים את הפרוייקט נבע מפרסום של מקרה אלימות קשה מאוד בפעוטון בראש העין שיצר חרדה גדולה אצל הורים שצריכים לשלוח את ילדיהם הקטנים למסגרת פרטית. במסגרת הפרוייקט יתקיימו סדנאות ייחודיות להורים לגבי בחירה נכונה של גן לילדים, זיהוי סימנים מחשידים לאלימות ויחס לא הולם בגנים ולמי אפשר לפנות כשעולה חשד, סימולציות המדמות ריאיון עם גננת וניתוח מקרים שקרו בגנים.

נטלי סלע, מנהלת אדמיניסטרטיבית מרפאות גבע:  מדובר בסדנה חווייתית שקמה לאור מה שקורה בגנים בראש העין ובכל הארץ בכלל, שתעזור להורים ללמוד לגבי הגנים ואיך לבחור גן בטוח, כגון זיהוי חשדות ויחס בלתי הולם של גננות ולראות איך זה משפיע על הילדים. זו סדנה חשובה מאוד ואנחנו במרפאת גבע בראש העין משמשים כפיילוט בנושא. הסדנה תתקיים אצלנו פה בערב ביום שני הקרוב.

ההורים לקחו מהגן את הילדים ובאו בטענות קשות לצוות ולעירייה. צילום: Pixabayשומרים על הילדים. Image by StockSnap from Pixabay

דנה שני, אחות אחראית טיפת חלב מרפאות גבע: קרו מקרי אלימות בגנים שונים בארץ וגם בראש העין היה מקרה מאוד מזעזע, אז החלטנו לעזור קצת להורים, להדריך אותם מה צריך לחפש בגן, איך עושים ראיון עם גננת, איזה סימנים אנחנו יכולים לראות אם משהו לא טוב מתרחש בגן ומה עושים במקרה שיש לנו חשד. אז ביום שני אנחנו עושות לראשונה סדנה חווייתית  עם סימולציות ודיונים וקבוצות על כל מיני מקרים שקרו בגנים, נדמה ראיון עם גננת, נציג גם איזה סימנים אנחנו יכולים לראות על ילדים שעברו התעללות ועוד. בכנס האחרון העברתי את הנושא לכל האחיות של טיפת חלב בארץ.

למי אתן מצפות שיגיע?

להורים שנמצאים לקראת תהליך של בחירת גן או שבחרו בגן ומתחבטים. אנחנו מזמינים את כל ההורים לתינוקות בגילאי 3 חודשים עד שנה.

אתן מזהות שיש לנושא הזה דרישה בקרב ההורים??

אנחנו רואות את החששות של ההורים ואני מאמינה שיגיעו הורים לתינוקות.

קיבלתם תלונות מהורים?

תלונות של הורים שחוששים? כן. מגיעים לפה הורים עם סימנים על הילד כשהם מלאי שאלות. היה לנו ילד בגן בראש העין גן שנסגר ולא יודעים מה הוא עבר, הוא היום בן שלוש והוא מגמגם, הוא התחיל לגמגם אחרי שהוא נכנס למעון.

ואיך אתם מטפלים במצבים כאלה?

הילד צריך טיפול נפשי, צריך עזרה. בכנס הזה אנחנו רוצים שההורים ישימו לב לסימנים מוקדמים יותר ולא יחכו שיהיה איזשהו נזק שמצטבר.

מי מעביר את הסדנה ביום שני?

מנהלת רפואה מונעת במחוז בלה גוטמן, ריקי זלקה אחראית תחום האישה  במחוז ואני שאחראית פה על התחנה.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close