הונה את קופות העיר במשך שנים. צילום: גטיאימג'סהונה את קופות העיר במשך שנים. צילום: גטיאימג'ס

בליץ של מס הכנסה בבתי עסק בתל אביב, הוציא ממעלימי ההכנסות כמה תירוצים מקוריים

מבצע מס הכנסה בתל אביב-יפו עם שלל תירוצים של בעלי עסקים שנתפסו כשלא דיווחו על הכנסות: "אני ממתין לראות שהלקוחה לא תחזור אם היא לא מרוצה מההחלקה שעשיתי לי במספרה", זה רק אחד מהתירוצים המקוריים


59 בתי עסק מתחום המסחר והשירותים, נבדקו לאחרונה במסגרת מבצע ביקורות שערך פקיד שומה תל אביב 3 בתל אביב-יפו. מתוך העסקים שנבדקו, נמצא כי ב-13 לא נרשמו הכנסות כחוק.

באחת הביקורות במספרה בעיר, נמצא כי לא תועדו תשלומים בספרי העסק. כשנשאל על כך בעל המקום, הופתעו המבקרים למשמע הסברו: "…זו לקוחה שהעבירה לי כסף לפני יומיים עשיתי לה החלקה ויכול להיות שהיא לא תהיה מרוצה ואז אני אצטרך להחזיר לה אני ממתין לראות שהלקוחה לא תחזור". בביקורת אחרת, בעסק פחחות וצבע, נמצא כי עסקאות שונות לא נרשמו בספרים כנדרש. כשנשאל בעל העסק מדוע לא רשם את התשלומים ענה: "אני לא יודע למה לא רשמתי".

 

במוסך בעיר, נמצא כי תשלום עבור טיפול ברכב על סך 3,070 שקל, לא נרשם בספרי העסק. כשנשאל על כך ענה בעל העסק: "זו פאשלה שלנו, לא יודע אם שילמו לי". במהלך ביקורת בחנות בגדים נמצא כי תשלומים שונים, ששולמו באמצעות אשראי לא תועדו בספרי העסק. בעלת העסק הסבירה כי היא לא ידעה שעליה לרשום את התשלומים.

מבצע הביקורת, נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ולשימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך