חדשות

בליץ של מס הכנסה בבתי עסק בתל אביב, הוציא ממעלימי ההכנסות כמה תירוצים מקוריים

59 בתי עסק מתחום המסחר והשירותים, נבדקו לאחרונה במסגרת מבצע ביקורות שערך פקיד שומה תל אביב 3 בתל אביב-יפו. מתוך העסקים שנבדקו, נמצא כי ב-13 לא נרשמו הכנסות כחוק.

באחת הביקורות במספרה בעיר, נמצא כי לא תועדו תשלומים בספרי העסק. כשנשאל על כך בעל המקום, הופתעו המבקרים למשמע הסברו: “…זו לקוחה שהעבירה לי כסף לפני יומיים עשיתי לה החלקה ויכול להיות שהיא לא תהיה מרוצה ואז אני אצטרך להחזיר לה אני ממתין לראות שהלקוחה לא תחזור”. בביקורת אחרת, בעסק פחחות וצבע, נמצא כי עסקאות שונות לא נרשמו בספרים כנדרש. כשנשאל בעל העסק מדוע לא רשם את התשלומים ענה: “אני לא יודע למה לא רשמתי”.

 

תגיות

במוסך בעיר, נמצא כי תשלום עבור טיפול ברכב על סך 3,070 שקל, לא נרשם בספרי העסק. כשנשאל על כך ענה בעל העסק: “זו פאשלה שלנו, לא יודע אם שילמו לי”. במהלך ביקורת בחנות בגדים נמצא כי תשלומים שונים, ששולמו באמצעות אשראי לא תועדו בספרי העסק. בעלת העסק הסבירה כי היא לא ידעה שעליה לרשום את התשלומים.

מבצע הביקורת, נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ולשימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close