חולון שומרת על מקומה בצמרת היציבות הפיננסית

כבוד ויציבות. זו השנה השנייה שחולון ממוקמת במקום השני בדירוג היציבות הפיננסית של העיריות הגדולות (מעל 200 אלף תושבים) לשנת 2019


מחקר שערכה חברת המידע העסקי BdiCoface  במסגרת דירוג BdiCode לשנת 2019 מדרג את חולון במקום השני בדירוג היציבות הפיננסית של הרשויות המקומיות הגדולות. במקום הראשון עומדת שכנתה מדרום ראשון לציון, ובמקום השלישי נמצאת שכנתה מצפון תל אביב.

הדירוג השנתי של חברת המידע העסקי D&B ישראל מתפרסם אחת לשנה וכולל שלוש "קבוצות" ערים: הערים הגדולות, שבהן יותר מ-200 אלף תושבים, הערים הבינוניות, שבהן 200-50 אלף תושבים, והערים הקטנות שבהן פחות מ-50 אלף תושבים. היציבות הפיננסית של רשות מקומית היא תוצאה, בין השאר, של הכנסות הרשות, שיעור הגרעון שלה, המצב הסוציו-אקונומי של התושבים והיכולת לגבות מהם את מיסי העירייה וכן מהתנהלות יעילה ואחראית של העירייה גם מבחינה תפעולית וגם מבחינה פיננסית.

 

אולי גם זה יעניין אותך

חולון, כאמור, מדורגת בסקר שנייה עם הכנסות של 1.218 מיליארד שקל ושיעור גביית הארנונה הגבוה ביותר מבין הערים הגדולות: 96%.

"עיריית חולון ממשיכה להתנהל באופן יעיל ואחראי, הודות לאנשי מקצוע מצוינים", מסר ראש העירייה, מוטי ששון. "אנו עושים כל מאמץ על מנת להמשיך ולהתנהל כך גם בעתיד"

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך