שרף את ארון הקודש עם נייר טוואלט. צילום: דוברות המשטרהשרף את ארון הקודש עם נייר טוואלט. צילום: דוברות המשטרה

תושב ראש העין הצית שלושה ארונות קודש ותכולתם בבתי כנסת בראש העין ובפתח תקווה

אישום: תושב ראש העין הצית ארונות קודש בבתי כנסת ברחוב יהודה הלוי בראש העין ובבית הכנסת של בית החולים בילינסון ובית הכנסת בחובבי ציון בפתח תקווה. החשוד נעצר והשבוע הוגשו נגדו כתב אישום ובקשת מעצר


ביום 30.8.19 התקבל במשטרת ישראל דיווח על שריפה בבית כנסת בבניין בית החולים בילינסון בפתח תקווה. מחקירה האירוע מתברר כי החשוד נכנס לבית הכנסת, אחז בנייר שמצא במקום והצית אותו באמצעות גפרורים. מיד אחרי, החשוד הצית באמצעות הנייר הבוער את הפרוכת של ארון הקודש ואת ארון הקודש ועזב את המקום. כתוצאה מההצתה נשרפו שפרי תורה, ארון הקודש, פרוכת הארון ושטיח שהיה בסמיכות לארון הקודש.
בחקירה אינטנסיבית הצליחו חוקרי המשטרה לקשור את החשוד לשני מקרי הצתה נוספים: האחד מיום 2.8.19 בו החשוד נכנס לבית הכנסת הגדול ברחוב חובבי ציון בפתח תקווה ובאותה שיטה בדיוק, הצית נייר ובאמצעותו הצית את הפרוכת של ארון הקודש ועזב את המקום. כתוצאה מהצצתה, נשרפו פרוכת ארון הקודש ורצפת העץ אשר מתחת לארון הקודש.
אולי גם זה יעניין אותך

אירוע נוסף אירע ביום 6.6.19 בו החשוד הגיע לבית כנסת ברחוב יהודה הלוי בראש העין. המקום היה סגור והחשוד לקח נייר טואלט, שפך עליו שמן והצית אותו ובאמצעות הנייר הדולק, הצית את דלת הכניסה של בית הכנסת ועזב. כתוצאה מהצצתה, נשרף החלק התחתון של דלת הכניסה ונשרף שטיח גומי.
החשוד, בן 37 מראש העין, נעצר עוד ביום ההצתה ב-30.8.19 ומעצרו הוארך מעת לעת בבית מ00שפט השלום בפ"ת. ביום חמישי האחרון הוגש נגדו כתב אישום בגין 3 אישומים בעבירות של הצתה. יחד עם כתב האישום הפרקליטות הגישה נגדו גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

שרף את ארון הקודש עם נייר טוואלט. צילום: דוברות המשטרהשרף את ארון הקודש עם נייר טוואלט. צילום: דוברות המשטרה
תגובות:
עוד ניוזים בשבילך