חדשות

בית המשפט המחוזי בת”א פסק: “יושב פרויקט התמ”א 38 בעיר ר”ג”. כרמל שאמה מחזיר: “שהשופטים יבואו ויחתמו על התמ”א, אני לא חותם”

בית המשפט המחוזי בת”א, או ליתר דיוק נשיא בית המשפט, איתן אורנשטיין, פסק היום לטובת התאחדות הקבלנים שתבעו את עיריית ר”ג ובראשה ראש העיר, כרמל שאמה הכהן, על כך שהתקבלה החלטה להקפיא את כל אישורי תוכניות התמ”א 38 בעיר – תמ”א 38 ששיגשגה בזמנו של ישראל זינגר.

בית המשפט הורה לוועדת התכנון והבנייה של ר”ג לדון בתוך 3 חודשים בכל בקשות התמ”א שהצטברו על שולחנה.

אלא שראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, לא מראה סימני כניעה ובתגובה שהוציא – תגובה חריפה כנגד השופטים ובית המשפט, שאמה הכהן שולף חרב ומכריז: “השופטים מתכבדים לבוא ולחתום בעצמם על התוכניות, כי אני לא אחתום על תוכניות לתמ”א בלי תשתית מתאימה”.

כאמור, נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק היום לטובת התאחדות הקבלנים שפנתה בעתירה נגד עיריית רמת גן על החלטת ראש העיר להקפיא את אישורי תוכניות תמ”א 38.

“הוועדה המקומית רמת גן חרגה מסמכותה, תוך התעלמות מכך שבבסיס תמ”א 38 מצויה התכלית של הגנה על חיי אדם”, כתב השופט אורנשטיין בהחלטתו בעתירה שהגישה התאחדות בוני הארץ נגד הוועדה המקומית. “המדיניות החדשה שקבעה לעצמה עיריית רמת גן, הדוחה בקשות לתמ”א 38, לא נשענת על תשתית עובדתית, תכנונית או משפטית מספקת”. והוסיף, כי על על הוועדה המקומית רמת גן אחריות לזרז את הטיפול והבירור בכל הבקשות למתן היתר לפי תמ”א 38 שעוכבו מאז אוקטובר 2018, מועד כניסתו לתפקיד של שאמה הכהן. מצופה שהאמור ייעשה תוך שלושה חודשים.

 

 

תגיות

כאמור, ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן שנלחם באישורי התמ”א והקפיא אותם, הוציא תגובה חריפה ביותר להחלטת בית המשפט ואמר: “עם כל הכבוד לפסק הדין כל עוד אני ראש העיר אחתום על היתרים רק אם יהיו לנו תשתיות חינוך ותחבורה. כל בקשה להיתר במיקום שחסר בתשתיות חינוך, תחבורה ופנאי תסורב. ירצה בית המשפט בישראל לקחת אחריות על הרס איכות החיים בעיר רמת גן מוזמנים כבוד השופטים לבדוק בעצמם את ההיתרים ולחתום עליהם בעצמם.

“חגיגת הקבלן על בסיס פסק דין שגוי היא שגיאה קשה מצידם שכן חגיגת התמ”א 38 החזירית ללא תשתיות בר”ג הסתיימה עם הכרעת הבוחר ושום הכרעה שיפוטית לא תשנה זאת. ידעו כל יזם וכל תושב שכל השקעה בבקשה להיתר בניה שמשלשת ומרבעת את כמות התושבים ללא מענה של תשתיות היא השקעה על קרן הצבי. הנחתי כבר להכין את הערעור לבית המשפט העליון וכן החלטה על הקפאת בניה מוחלטת לפי סעיפים 77-78 לחוק התכנון והבניה לאישור הועדה המקומית.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close