בוצעו בילדה פעולות החייאה והיא הועברה מורדמת ומונשמת. צילום: גטיאימג'סבוצעו בילדה פעולות החייאה והיא הועברה מורדמת ומונשמת. צילום: גטיאימג'ס

דרמה בחדר כושר בראשל"צ הבוקר. בן 55 התמוטט וקיבל דום לב. אחרי פעולות החייאה ארוכות, שב להכרה

דרמה הבוקר בחדר כושר בראשון לציון. אחד המתאמנים, גבר בן 55 קיבל דום לב והתמוטט. עבר פעולות החייאה ממושכות ודרמטיות


בשעה 09:17 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על גבר כבן 55 שהתמוטט ואיבד את הכרתו במהלך אימון כושר בראשון לציון.

חובש רפואת חירום במוקד 101 של מד"א תאיר שפירא הדריך את הנוכחים במקום כיצד לבצע פעולות החייאה תוך שימוש בדפיברילטור.

חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום המשיכו את הטיפול הרפואי שכלל המשך ביצוע פעולות החייאה תוך מתן תרופות ומכות חשמל נוספות וכאשר ליבו של המטופל שב לפעום והוא חזר להכרה הוא פונה במצב יציב לבית החולים אסף הרופא.

אולי גם זה יעניין אותך

חובש רפואת חירום במוקד 101 שחל מד"א תאיר שפירא סיפר: "עוד בשניות הראשונות של השיחה זיהיתי מקולו של האזרח שהתקשר את מצב החירום. במקביל להבנת מיקום ונסיבות האירוע הזנקתי למקום את כונני מד"א הרכובים על אופנועים וניידת טיפול נמרץ והדרכתי את האזרח שהיה בצידו השני של הקו כיצד לבדוק אם המטופל נושם ולהתחיל לבצע פעולות החייאה בסיסיות. ביקשתי להביא מכשיר דפיברילטור והסברתי איך לחבר אותו, מיד לאחר מכן המכשיר ביצע את הבדיקה האוטומטית שלו והמליץ לתת שוק."

חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א שלומי בן שימול סיפר: "מיד שנכנסתי למקום אנשים קראו לי לגבר שהתמוטט במהלך הפעילות הספורטיבית, הם הסבירו לי שהם חיברו את מכשיר הדפיברילטור וביצעו פעולות החייאה בהדרכה הטלפונית של מוקד מד"א. המשכתי את הטיפול הרפואי ואת ביצוע פעולות ההחייאה שכללו מתן שוק חשמלי נוסף וכעבור רגעים ספורים ליבו של המטופל שב לפעום והוא חזר לנשום. צוות הניידת טיפול נמרץ שהגיע למקום המשיך את הטיפול הרפואי המתקדם ופינה את המטופל לבי"ח כשהוא בהכרה."

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך