סמוטריץ': "אל תנצל את תקופת הבחירות לפריצת הסטטוס-קוו". צילום: וויקיפדיהסמוטריץ': "אל תנצל את תקופת הבחירות לפריצת הסטטוס-קוו". צילום: וויקיפדיה

ייתכן דיון היום למתן צו ביניים לעצירת ה"סבבוס" בר"ג. בינתיים, בצלאל סמוטריץ' מקדם חקיקה נגד השאטלים בעיר בשבת

ייתכן דיון היום בבית המשפט המחוזי ב"א למתן צו ביניים לעצירת ה"סבבוס" בסופי השבוע ברמת גן. ובינתיים התנגחות ראש בראש בין שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' לראש עיריית רמת גן. "נלחם בכל כוחנו למנוע את חקיקה הקיצונית הזו שיותר ממריצה חקיקת מדינת הלכה"


נמשך המאבק של התנועות החרדיות והדתיות נגד הפעלת השאטלים "הסבבוס" בסופי השבוע ברמת גן על ידי עיריית רמת גן. ייתכן שעוד לפני כניסת השבת בית המשפט יקיים היום, יום שישי, דיון למתן צו ביניים שיעצור את ה"סבבוס" או שלא יתקיים דיון. עדיין ממתינים להחלטת בית המשפט בנושא.

אתמול המדינה השיבה לעתירה שהוגשה נגד משרד התחבורה ועיריית רמת גן מטעם ש"ס ברמת גן והרבנים בעיר, כדי לעצור את הפעלת השאטלים בחינם שפועלים כבר שתי שבתות ברמת גן בסופי שבוע וכבר נהנו מהם כ-3000 תושבים שנסעו לבילויים במרכז הארץ ולחופי הים.

בעוד לפי הדיון שהתקיים אתמול בבית המשפט המדינה עומדת כרגע לצד עיריית רמת גן והודיעה כי אין בכוונתה להתערב בנושא, מאחר ולא מדובר בקו תחבורה רגיל וסדיר שיתקיים לאורך כל השנה, נראה ששר התחבורה – הזמני יש לומר, בצלאל סמוטריץ' שידוע בדעתו הנחרצת למדינת הלכה ולשמירה על השבת בכל מחיר, מתכוון לקדם חקיקה בנושא כך שגם ה"סבבוס" של עיריית רמת גן לא יוכל לנסוע בשבתות.

 

אולי גם זה יעניין אותך

סמוטריץ' הודיע: "המדיניות החדשה של ראש עיריית רמת גן  בהפעלת קווי תחבורה ציבורית בשבת זו הפרה בוטה של הסטטוס קוו. אין לי ספק שפעולה זו היא בניגוד גמור לתכלית החוק ולכוונת המחוקק בעת חקיקת החוק. אין לי אלא להצר על רמיסת כבוד השבת ועל חילול הערכים שהם בסיס קיומינו כעם". ועוד הוסיף סמוטריץ' ופנה לראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: "אל תנצל את תקופת הבחירות, שבה הכנסת והממשלה מנועים מלפעול, לפריצת הסטטוס-קוו וליצירת פילוג בעם. שמירת הסטטוס-קוו בנושא השבת חיונית לשמירת זהותה היהודית של המדינה, למניעת הפגיעה בשבת הציבורית ולשמירה על אחדותה של החברה הישראלית".

שאמה הכהן הגיב לדבריו של שר התחבורה ואמר: "שר התחבורה יכול להיות בטוח ששלטון החוק ברמת גן הוא מעל ולפני הכל – ונכבד כל שינוי בחוק, אך לפני כן נלחם בכל כוחנו למנוע את חקיקה הקיצונית הזו שיותר ממריצה חקיקת מדינת הלכה. בשבועיים האחרונים 'הסבבוס' הוביל כמעט 3,000 נוסעים מחייכים כולל נכים על כיסאות גלגלים, כולל אנשים ללא שקל בכיסם, כולל אנשים לביקור קרוביהם בבית החולים שיבא בבטיחות מלאה, ביעילות מרבית ובמינימום זיהום סביבתי ואת כל הצדק החברתי והתחבורתי הזה והסיפוק האדיר על פני כולם לא ניתן להפסיק".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך