הקשיש בחצר בית החולים. מסרב להיכנס לחדר עם חולה מבודד. צילום: המשפחההקשיש בחצר בית החולים. מסרב להיכנס לחדר עם חולה מבודד. צילום: המשפחה

קשיש בן 86 החליט כמחאה לשהות בגינת בית החולים תל השומר, כי החליטו לשים אותו בחדר עם חולה בבידוד, שמסכן אותו ולא מאפשר למשפחתו לבקר אותו. הרופאים למשפחה: "זה מה יש

מערכת בקריסה: זה מה שעובר על קשיש בן 86 שהיה אמור לקבל טיפול אורתופדי ב"תל השומר" ומוצא את עצמו במסע ייסורים - עם מיטה בחדר של חולה מבודד המסכן אותו ועם תשובה של הרופאים למשפחה: "זה מה יש".
אז הקשיש החליט לפתוח במחאה ולשבת בחצר בית החולים ומסרב להיכנס לחדרו


העובדה שמערכת הבריאות בארץ מזניחה את הטיפול בקשישים ובבני הגיל השלישי – היא כבר עובדה מוגמרת.
רבים מהקשישים הזקוקים לטיפולים במחלקות ייעודיות, מוצאים את עצמם זרוקים על מיטות במסדרונות המחלקות הפנימיות – במקרה הטוב. ורבים אף לא מטופלים כראוי.
קשיש בן 86 החליט לפתוח במחאה בזמן אשפוזו בימים אלו ב"תל השומר" ומסרב להיות בחדר, ומתעקשש לשבת ולשהות בחצר בית החולים – הסיבה: מחוסר מקום הוחלט לשים אותו בחדר עם חולה המצריך בידוד. מדובר בחולה שלא יכול לשהות בחברת חולים אחרים בגלל נגיף ממנו הוא סובל, או סיבה חמורה אחרת. התוצאה: אותו קשיש שסובל בכלל מבעיה אורתופדית מוצא את עצמו גם בבידוד ולא יכול לקבל ביקור של בני משפחה. למה אתם שואלים? "זה מה יש", ככה ענו הרופאים. וכך הקשיש יושב לו בחצר בית החולים חסר אונים.
הקשיש בן ה- 86 מאזור רמת גן, הגיע לאשפוז במחלקה גריאטרית פנימית ב' בתל השומר. הקשיש סובל משבר בגבו, לאחר שנפל בזמן מקלחת. אלא שלא נמצא לו מקום במחלקה האורתופדית וכך הוא שוגר למחלקה הגריאטרית. וכך מספר בנו סימון: "לאחר הפיזיותרפיה בדרכנו לחדר, גילינו שהעבירו את אבא שלי לחדר עם חולה מבודד! אבי לא סובל ממחלה שמצריכה בידוד, אלא הוא עם שבר בגב לאחר נפילה במקלחת. בפניותיי לאחות מחלקה ראשית ורופא המחלקה נאמר לי: 'זה מה יש … אביך גם מבוגר'.
אני לא הסכמתי וכרגע אבי כמחאה נמצא על כיסא גלגלים בחצר המחלקה".
הצבת האב הקשיש בחדר עם חולה מבודד לא רק מעיקה על האב, אלא מונעת מסתבר משתי בנותיו לבקר את אביהן ולטפל בו, כפי שמסביר הבן: "יש לי שתי אחיות שכתוצאה מהחדר הבידוד לא יוכלו לבקר את אבי – אחת חולה אונקולוגית והשנייה לאחר אירוע לב ואסור להן להיכנס לחדר כזה. אני שואל: האם חולה קשיש  שאינו מצריך חדר בידוד, צריך להידבק בגלל החלטה פושעת של רופא במחלה נוספת?".
אולי גם זה יעניין אותך

פנינו לתגובת בית החולים "שיבא" תל השומר, והתשובה שניתנה לא התייחסה למקר לגופו ולהלן התגובה של בית החולים: "אנו מצרים על תחושתה של המשפחה, יחד עם זאת נדגיש שכבית חולים שמוביל במניעת זיהומים נרכשים, אנו פועלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות תוך שמירה על בטיחות המטופל.

 אנו מאחלים למטופל בריאות שלמה".
השאלה הנשאלת: האם לבני הגיל השלישי שכל חייהם תרמו, שילמו מיסים, ביטוח בריאות וביטוח לאומי – לא מגיע לקבל יחס סביר מבתי החולים?

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך