חדשות

זוהר ישרים עתר לביהמ”ש שיורה לעצור את האוטובוסים בשבת בר”ג: “אם בעירייה ימשיכו ללחוץ על הגז ויפגעו בלאומיות היהודית, אנחנו לא נישאר בקואליציה”

עו”ד זוהר ישרים חבר הקואליציה והמועצה ברמת גן הגיש יחד עם סיעת ש”ס עתירה לבית המשפט בכדי להוציא צו שיורה לעיריית רמת גן לחדול מלהפעיל את האוטובוסים והשאטלים בשבת, שהחלו לפעול בשבת האחרונה.

העתירה הוגשה ביום חמישי לפני שבוע, ובית המשפט המחוזי הורה לעיריית רמת גן ומשרד התחבורה להעביר תשובה לעתירה עד היום.

עו”ד זוהר ישרים, מספר ל”ניוזים מרכז”: “לנו חשוב שהלאומיות היהודית ברמת גן לא תיפגע. עתרנו בכוונה לעצור את השאטלים, והעתירה היא גם להוצאת צו ביניים שבית המשפט יורה לעצור זמנית את השאטלים עד לקבלת החלטה סופית. במקביל – פניתי השבוע באופן אישי לראש העיר כרמל שאמה הכהן וביקשתי שבשבת הזו, בה חל ט’ באב – כשהצום יתקיים בראשון, שיימנע מהפעלת השאטלים ויכבד את היום החשוב הזה לכל יהודי ולכל עם ישראל. עדיין לא קיבלתי תשובה, אבל אני מודה לראש העיר שמאפשר לנו חופש פעולה בנושא הזה- גם מתוך היותנו חלק מהקואליציה”.

למרות המחמאות שמחלק ישרים לכרמל שאמה הכהן ולעובדה שהוא מאפשר לחברי ש”ס חופש התבטאות ופעולה בנושא האוטובוסים בשבת, לישרים יש מסר חד וחלק לשאמה ולקואליציה: “שיהיה ברור – אם אנחנו נראה שהעירייה ממשיכה ללחוץ על הגז וממשיכה לקדם וללחוץ על בעלי עסקים לפתוח בשבת ומתכננת את מסיבות הטראנס בפתח הימים הנוראים – כפי שמתוכנן, אנחנו לא נמשיך לשבת בקואליציה הזאת. מבחינתנו זה קו אדום שלא מאפשר לנו להמשיך ככה”.

ישרים יש לו מסר חד למי שסובב את ראש העיר: “אני מציע לכל מי שדוחף לפגיעה בלאומיות היהודית ברמת גן, שלא להסתנוור יותר מדיי- כי אם הם היו יוצאים לרחוב ושואלים את רוב תושבי העיר, הרוב נגד המהלכים האלו. אני יודע שבתוך תוכו, ראש העיר יודע שצריך לשמור על הלאומיות היהודית בעיר. יש לי תחושה שהוא מושפע מהאג’נדה של אנשים כמו רועי ברזילי – שהיא לא האג’נדה של ראש העיר”.

 

 

Tags

מה יקרה אם העתירה שלכם לא תתקבל?

 

“אני מאמין שאחרי כל ה’חגיגה’ שהייתה בשבת האחרונה, עם הרבה פוליטיקאים שעלו והצטלמו, יבינו שבסופו של דבר שלא רבים משתמשים בשאטלים האלו. תביני, העובדה שרמת גן מהווה חוד החנית לערים אחרות להפרת הסטטוס קוו בשבת והעובדה שאנשים שומרי מצוות ואף מסורתיים רואים שהעירייה שאמורה לייצג גם אותם, לא עושה זאת ובשביל תמונות וסרטונים וחגיגה תקשורתית, לא מכבדת גם אותם – היא כואבת מאוד לכל התושבים הרבים בעיר. כאמור, שלא יסתנוורו כל אלו שחושבים שהם רוכשים אהדה ציבורית ברמת גן – כי הרוב כן רוצה לשמור על הסטטוס קוו. עובדה שבעלי עסקים רבים מספרים לי, שלמרות שמהעירייה לוחצים עליהם לפתוח את העסק בשבת – הם מסרבים”.

בינתיים, ישרים קיבל למייל שלו בעירייה איומים ונאצות בנוגע לפעילותו לבטל את השאטלים. ישרים העדיף שלא להתלונן על כך במשטרה לעת עתה.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close