"לילה לא שקט" בביקורת ניהול ספרים לילית בתל אביב

"העובד גנב אותי", "אני עובד חדש", "לא ידעתי שצריך להוציא פירוט עסקאות". קבלו את מצעד התירוצים הרשמי שזכו לשמוע מבקרי מס הכנסה בביקורת לילית בבתי עסק ברחבי העיר תל אביב


מבקרי מס הכנסה הגיעו הפעם לביקורת לילית  בבתי עסק ברחבי העיר תל-אביב, בהם קיוסקים, מסעדות, מספרות, פאבים, מכוני יופי ועוד. במהלך המבצע בוקרו 63 בתי עסק מהם עלה כי בקרוב 18% לא נרשמו הכנסות כנדרש. המבצע נערך על ידי עובדי משרד פקיד שומה תל אביב 1 והתקיים כאמור בשעות הערב והלילה המאוחרות.

"בזכות הביקורת שלכם העובד שלי נתפס גונב אותי", הייתה תגובתו של בעל פיצוציה שבעסק שלו נערכה קניית ביקורת, שלא נרשמה בקופת העסק. בחנות לממכר מיצים טבעיים, נמצא שלא נרשמו 942 שקלים באשראי ו־815 שקלים במזומן. העובד בחנות מיהר לקחת את מלוא האחריות על עצמו ואמר: "אין לי הסבר אני עובד חדש".

אולי גם זה יעניין אותך

בספירת הקופה של אחד הפאבים שבוקרו נמצא עודף של 3,644 שקלים. בעל הפאב מסר הסבר מנומק ואמר: "העודף נובע מהוספה של 3,000 שקלים שהוכנסו לקופה ולא ברור מדוע, ו־644 השקלים הנותרים נובעים מטיפים שלא הודפסו בקופה". בעל מועדון לילה טען "לא ידעתי שצריך להוציא פירוט עסקאות", כשהמבקרים מצאו שלא תיעד ולא שמר את פירוט העסקאות והמכירות שבוצעו ביום הביקורת.

פעילות הביקורת נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

 

צילום אילוסטרציה: גטי אימג'ס

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך