הושיט לכספרית פתק וזה הספיק לשודד. צילום: גטיאימג'סהושיט לכספרית פתק וזה הספיק לשודד. צילום: גטיאימג'ס

עוקץ "האינסטלטורים": המשטרה עצרה שלושה חשודים מאום אל פאחם בעושק קשישים

עשרות קשישים, שהצעיר מהם בן 80 (!) נפלו קרבן למעשי עוקץ בסכומים של אלפי שקלים ופחדו להתלונן פן יתנכלו להם. השבוע נעצרו כאמור שלושה חשודים בני 60, 25, 22 והחקירה בעיצומה


במשטרת ישראל הוגשו שתי תלונות לאחרונה על הוצאת כספים במרמה מקשישים ע"י התחזות לאינסטלטורים שהגיעו לתקן תקלה שלא קיימת. עפ"י דפוס הפעולה, נהגו החשודים להגיע לדירות של קשישים ברחבי ת"א, להציג את עצמם כאנשי מקצוע ותוך יצירת מצג שווא של תקלה בצנרת בביתם, להציע להם את שירותיהם בתיקון התקלה תמורת תשלום. עם קבלת התלונות ותחילת החקירה בתחנת ת"א צפון, הבין צוות החקירה כי מדובר בדפוס פעולה דומה שלפיו פעלו החשודים במספר רב של מקרים נוספים. תוך שימוש בפעולות חקירה מורכבות, הצליחו החוקרים להגיע לעוד כ-14 קשישים (הצעיר שבהם כבן 80!), שנפלו קורבן למעשי העוקץ בסכומים של מאות ואף אלפי שקלים וחששו להתלונן פן יתנכלו להם.

בסיומה של חקירה ארוכה ומקיפה, נעצרו השבוע 3 חשודים (60, 25, 22, אום אל פאחם). בית המשפט האריך אתמול את מעצרם של שניים עד לתאריך 18.7.19 והחשוד הנוסף נשלח למעצר בית גם הוא עד 18.7.19. החקירה נמשכת.

 

אולי גם זה יעניין אותך

מהמשטרה נמסר: עושק קשישים היא תופעה בזויה של ניצול אוכלוסיות מוחלשות. המשטרה תמשיך לפעול על מנת להתחקות אחר אותם נוכלים המנצלים את חולשתם של אוכלוסיות אלה לשם בצע כסף.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך