חינוך

בעקבות סערת ההתעללות בפעוטות. ראש עיריית ראשל”צ הכריז: “”ב-1.9.19 יופעלו מצלמות בכל מעונות היום של העירייה”

חוק הפעוטונים שאושר בכנסת קובע כי בשנה הבאה תחול חובה להציב מצלמה בכל מסגרת לגיל הרך, עם מגבלות מסוימות. עיריית ראשון לציון תפעיל כבר מה-1.9.19 את המצלמות בכל מעונות היום של החברה העירונית. ראש העירייה, רז קינסטליך, אמר: “אני תומך במחאת ההורים וקורא לממשלה ולמשרד החינוך לקחת אחריות ולהגביר את הפיקוח על היקרים לנו מכל. כאבא לילד בן שנה וחצי הזדעזעתי לראות את מקרה ההתעללות. לא ייתכן שילדים בגילאי 0-3 יופקרו בצורה כזאת מבלי שהמדינה תיקח אחריות. הגיע הזמן להחיל את חוק חינוך החובה כבר מגיל שלושה חודשים ולא להפוך את חיי ילדינו להפקר. אצלנו בראשון לציון, בכל מעונות היום של החברה העירונית יופעלו מצלמות כבר החל מ-1.9.19, מלבד המצלמות יש לנו גננות וסייעות מסורות שעובדות הדרכה והשתלמויות לאורך כל השנה.”

החברה העירונית מפעילה 40 מעונות יום בהם יש למעלה מ- 1100 ילדים בגילאי חצי שנה ועד שלוש. הצפייה במצלמות תהיה בפיקוח של החברה העירונית לשימוש בקרה ופיקוח פנימי של הרשת המעונות.

Tags

יש לציין כי כבר היום מעונות היום החברה העירונית נמצאות בפיקוח מתמיד והם פועלים על פי תקנון ונהלים מוגדרים. הגננות והסייעות עוברות השתלמויות והכשרות ומנהלות תוכנית עבודה בשיתוף החברה העירונית. כמו כן, הן עוברות הדרכה בבית ספר לסייעות שהקימה העירייה ונדרשות לעבור קורס בן 270 שעות על פני שלוש שנים. במהלך התקופה הן גם נמדדות בשביעות רצון המערכת וההורים.

מ”מ ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, עו”ד ליאל אבן זוהר הוסיפה: “מעונות החברה העירונית רושתו במצלמות שיופעלו לפי החוק, ובנוסף לכך הוכפפו פדגוגית למינהל החינוך. זו הזדמנות להודות לחברה העירונית ולצוות האיכותי שלה, וכמובן לגננות ולסייעות, על עבודתם המסורה כל השנה”.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close