רמת גן

לראשונה בישראל: אוניברסיטת בר אילן תפעיל שאטלים אוטונומיים לבאי הקמפוס

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, התארח בשבוע האחרון באוניברסיטת בר אילן וביקר במרכז לערים חכמות הפועל במקום. במהלך הביקור נחשף ראש העירייה למודל הייחודי של המרכז, בראשות ד”ר איל ניב, המחבר בין חברות טכנולוגיה המציגות במקום, לבין חוקרים מהאוניברסיטה ורשויות מקומיות, במטרה לקדם מחקר יישומי ולחזק את הקשר בין הפעילות האקדמית לקהילה.

כמו כן נחשף ראש העירייה למערכות השונות המותקנות במרכז, כדוגמת חיישני חניה, חיישני איכות אוויר ומערכות שליטה ובקרה, ובחן יחד עם ד”ר יניב אפשרויות להעמקת שיתוף הפעולה בתחום הטכנולוגיה לערים חכמות.

במהלך הביקור הוצגה יוזמה חדשנית נוספת של המרכז לערים חכמות: הפעלת שאטלים חשמליים אוטונומיים של חברת NAVYA הצרפתית להסעת באי הקמפוס. המערך יחל לפעול בשנת הלימודים האקדמית הקרובה ובכך אוניברסיטת בר אילן תהיה המקום הראשון בישראל שבו אפשר יהיה להתנסות בנסיעה ברכב ללא נהג. כבר היום מפעילה בר אילן חמישה שאטלים חשמליים, כולל כאלה שהונגשו להסעת נוסעים עם מוגבלויות.

Tags

מנכ”ל אוניברסיטת בר אילן, זהר ינון: “ההחלטה לעבור למערכת הסעה אוטונומית היא חלק מההתפתחות של האוניברסיטה כמוסד המאמץ חדשנות והתחדשות, לטובת מיליון תושבי גוש-דן ועבור עשרות האלפים המגיעים לקמפוס מדי יום. אנחנו שמחים להיות בחזית המחקר והטכנולוגיה בתחום ההיסעים האוטונומיים”.

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, מסר: “לעיריית רמת גן ואוניברסיטת בר אילן קשר הדוק ובל ינותק, שרק ילך ויתחזק. אנחנו הולכים לקראת שיתופי פעולה שיקדמו את החדשנות האורבנית ברמת גן בפרט ובישראל בכלל, בדגש על פיתוחים טכנולוגיים-חינוכיים שיהיו תואמים למאה ה־21. המטרה היא ליישם את ההגדרה של עיר חכמה, שמשתמשת באמצעים טכנולוגיים על מנת להביא לשיפור איכות החיים של התושבים, לייעל את השירותים העירוניים ולעודד פתרונות סביבתיים ותומכי קיימות”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close